نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
گفتگوی

گفتگوی وزرای دفاع قطر و ترکیه درباره بحران در شورای خلیج فارس

۱۳۹۶-۱۲-۲۲ / ۱۱:۲۰

وزرای دفاع قطر و ترکیه در دیداری درباره بحران دیپلماتیک میان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و همچنین راه‌های تقویت همکاری نظامی دوجانبه گفتگو کردند.

، به نقل از الیوم السابع، خالد بن محمد العطیه، وزیر دفاع قطر در دیدار با نورالدین جانیکلی، همتای ترکیه‌ای خود و ژنرال خلوصی آکار، رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه در دوحه درباره روابط دو جانبه میان دوکشور در زمینه نظامی و دفاعی، راه‌های تقویت و گسترش آن و تبادل مهارت‌های مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط‌گری گفتگو کرد.

در این دیدار درباره اوضاع و تحولات منطقه و در راس آن بحران دوحه، سوریه، لیبی و جنگ یمن گفتگو شد.

همچنین وزیر دفاع قطر با آکار دیدار کرد و دو طرف به بررسی آخرین تحولات روند عملیات نظامی «شاخه زیتون» ترکیه در عفرین به بهانه مبارزه با تروریسم و افراط‌گری پرداختند.

وزارت دفاع قطر اعلام کرد، سفر مقامات نظامی ترکیه به دوحه بیانگر عمق روابط استراتژیکی است که دو کشور را به یکدیگر مرتبط می‌کند و نشان‌دهنده تمایل آنها برای مبارزه با تروریسم، افراط‌گری، حفظ امنیت و ثبات منطقه است.

در حالی که به دنبال قطع روابط چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر با دوحه و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور تنش در منطقه خلیج فارس جریان دارد، روابط ترکیه و قطر در ماه‌های اخیر همگرایی محسوسی را شاهد است.

کشورهای مذکور قطر را به حمایت از تروریسم و برهم زدن ثبات منطقه متهم کردند و این کشور هم با تکذیب این اتهام‌ها، تاکید کرد، اقدامات این کشورها علیه قطر غیر قابل توجیه و براساس ادعاهایی است که صحت ندارد.

پس از این تحولات رئیس جمهور ترکیه بارها بر حمایت خود از قطر تاکید و به دنبال آن ارتش ترکیه صدها تن از نظامیان خود را در پایگاه خود نزدیک دوحه مستقر کرد.

انتهای پیام

‌‌‌‌‌‌

منبع: ایسنا
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=52898

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین