نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
کاهش

کاهش قیمت لاستیک در روزهای آینده واردات تایرهای تجاری با ارز 4200 تومانی

۱۳۹۷-۰۷-۱۸ / ۰۹:۵۳

سید احسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس درباره افزایش قیمت لاستیک خودروهای سبک و سنگین اظهار داشت: افزایش نرخ ارز باعث افزایش زیاد قیمت لاستیک شده است و در حال حاضر با کاهش نرخ ارز قیمت لاستیک نیز باید در روزهای آینده کاهش زیادی را به خود ببیند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وی ادامه داد: یکی دیگر از علت های افزایش قیمت لاستیک، احتکار آن توسط سودجویان بود که برخی از این انبارها توسط دستگاه های نظارتی و انتظامی کشف شده اند، اما برای جلوگیری از چنین مواری دستگاه قضا باید برخورد قاطعی با محتکران داشته باشد.
طراحی سامانه افق و جلوگیری از دلال بازی
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، نایب رئیس کمیسیون عمران با اشاره به طراحی سامانه افق برای بررسی دقیق واردات و توزیع لاستیک، افزود: با طراحی و عملیاتی شدن این سامانه و شفافیت در نظام خرید و توزیع می‌توان از دلال بازی جلوگیری کرد و نظارت دقیقی بر روی توزیع عادلانه لاستیک در کشور داشت.
کاهش حداقل 45 درصدی قیمت لاستیک خودرو در کشور
علوی با اشاره به شرایط کنونی و افزایش قیمت لاستیک خودرو بیان داشت: در حال حاضر قیمت لاستیک بر اساس ثبت سفارش گذشته اعلام می‌شود و با توجه به کاهش نرخ ارز قیمت لاستیک نیز در روزهای آینده باید حداقل 45 درصد کاهش پیدا کند.
بالا بودن تجهیزات کامیون ها منطقی نیست
علوی در ادامه افزود: قیمت برخی از تجهیزات کامیون ها به هیچ وجه منطقی نیست و قیمت ها باید به شرایط قبل از گرانی ها برگردد. همچنین دولت باید با پرداخت یارانه به کامیون داران از این قشر در این شرایط حمایت کند.
منبع: خودروبانک
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=69004

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است الزام استفاده از کارت سوخت خودروها از اول دی ماه خودروی جدید DS7 کراس‌بک سرانجام به ایران رسید - قیمت واکنش وزیر صنعت به حواشی موضوع افزایش قیمت خودرو
پیشین