نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
چرا

چرا استخراج مواد مورد نیاز باتری خودروهای برقی، مشکل است؟

۱۳۹۷-۰۹-۳۰ / ۰۹:۲۸

مواد اولیه‌ی سازنده‌ی باتری خودروهای الکتریکی و اهمیت هرکدام از مواد و شیوه‌ی استخراج آن‌ها

باتری‌ها در خودروهای الکتریکی نقش بسزایی دارند. یکی از نکات مهم درباره این باتری‌ها، مواد اولیه‌ی استفاده شده برای ساخت آن‌هاست؛ موادی کمیاب و گران‌قیمت که حیات صنعت خودروهای الکتریکی به آن‌ها وابسته است.

وقتی خودروهای الکتریکی وارد بازار شدند، در ابتدا صرفا خودروهایی آزمایشی با مصرف سوخت بسیار کم محسوب می‌شدند که بردشان کم و احتمال خرابی‌شان زیاد بود. بااین‌حال، امروزه این خودروها به خودروهایی تبدیل شده‌اند که هر خانواده‌ای یکی از آن‌ها را می‌خواهد. گفتنی است وقتی محصولی در‌حال‌توسعه است، نکات منفی بسیاری هم در آن دیده می‌شود. درباره‌ی خودروهای الکتریکی این نکات منفی حادتر هستند. این نقص‌ها بیشتر به مواد اولیه‌ی استفاده‌شده در آن‌ها مربوط می‌شوند.

باتری خودروهای الکتریکی

مواد اولیه

در پک باتری‌های خودروهای الکتریکی، مواد اولیه کمیاب دیده استفاده می‌شود. فلزاتی نظیر کبالت و لیتیم و نیکل برخی از این مواد اولیه هستند. به‌گفته‌ی یکی از مسئولان شرکت شورولت، از این مواد برای ساخت باتری‌های لیتیم‌یون در خودروهای سدان این شرکت استفاده می‌کنند. مشکل این است که با افزایش تقاضای خریداران، برخی از این مواد کمیاب شده‌اند. به‌عنوان مثال، بسیاری از این مواد از کشور‌های درحال‌توسعه به‌دست می‌آیند. استخراج این مواد و استفاده از آن‌ها، باعث آلودگی زیادی می‌شود. بیایید نگاهی به مسیر به‌دست‌آوردن کبالت بیندازیم.

تهیه‌ی کبالت

کبالت فلزی است که در پوسته‌ی زمین یافت می‌شود و یکی از ماده‌های اساسی برای ساخت باتری‌های لیتیم‌یون است. کبالت در سراسر دنیا استخراج می‌شود؛ اما بیشترین منابع آن در جمهوری کنگو قرار دارد. به‌گفته‌ی یونیسف، ۲۴۰هزار کارگر در معادن کبالت کار می‌کنند که حقوق آن‌ها با میزان سختی کارشان متناسب نیست. خوشبختانه افراد و نهادهای بسیاری تلاش می‌کنند شرایط کاری و حقوق این کارگران را بهبود بخشند.

ایجاد تغییر

نیاز به کبالت نه‌تنها در صنعت خودروسازی، بلکه در صنایع دیگر مانند صنعت تولید موبایل، به‌شدت حس می‌شود؛ ازاین‌رو، شرکت‌ها به‌دنبال راه‌های به‌صرفه‌تری برای تأمین این فلز می‌گردند.

نظارت همگانی

خوشبختانه برخی شرکت‌ها شروع موفقی داشته‌اند. چند سال پیش، شرکت‌های بزرگی نظیر سامسونگ و سونی سازمان نظارت بر استخراج و تهیه‌ی کبالت را تأسیس کردند. شایان ذکر است اعضای این گروه مسئولیت نظارت بر فرایند تهیه‌ی کبالت را برعهده دارند.

باتری خودروهای الکتریکی

دیگر مواد اولیه

در این مقاله، تمرکز ما بر کبالت بود؛ اما مواد اولیه‌ی دیگری همچون لیتیم و نیکل نیز همین مشکلات را دارند. خوشبختانه روش‌های استخراج و تهیه‌ی این فلزات بهبود یافته‌اند و شرکت‌های خودروسازی دیگر در این زمینه مشکلی ندارند.

منبع: زومیت
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=70916

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین