نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
وضعیت

وضعیت نامطلوب دفع زباله‌های بیمارستانی- برخی کلینیک‌ها زباله‌های عفونی را ایمن دفع نمی‌کنند

۱۳۹۷-۰۹-۱۲ / ۰۹:۱۲

رئیسی گفت: وضعیت دفع ایمن زباله‌های بیمارستانی نسبت به سال گذشته بهبود پیدا کرده است، اما هنوز مطلوب نیست.

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره دفع زباله‌های بیمارستانی در گفت‌وگو با خبرنگار  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: در رابطه با دفع ایمن زباله‌های بیمارستانی و مراکز درمانی، با تعامل وزارت بهداشت، شهرداری  و سازمان محیط زیست کمیته‌هایی تشکیل و جلسات متعددی برگزار شده است و وزارت بهداشت در ۲ کمیته عضویت دارد و حداقل ۸ کمیته دیگر در زمینه دفع ایمن زباله‌های بیمارستانی تشکیل شده است تا به تفاهم نامه مشترکی بین سه ارگان در دفع کاملا ایمن زباله های عفونی برسیم.

نیاز به استاندارد واحد در دفع زباله های بیمارستانی داریم

وی ادامه داد: ما باید دستگاه‌های زباله سوز و بی خطر ساز پسماند‌ها را بار دیگر استاندارد‌سازی کنیم و با دستگاه‌های مرتبط به یک استاندار‌د واحد برسیم و این استاندارد‌ها را برای مراکز درمانی و بیمارستان‌های سراسر کشور تعریف کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: وزارت بهداشت با شهرداری و سازمان مدیریت پسماند تفاهم نامه‌ای امضا کرده است تا زباله‌های بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و کلینیک‌ها را بی خطر و ایمن حمل و دفع سازیم و براساس تفاهم نامه به امضا رسیده مقرر شده است که شهرداری و سازمان دفع پسماند بر اساس استاندارد‌های وزارت بهداشت در دفع ایمن زباله‌های بیمارستانی عمل کنند.

تفاهم نامه وزارت بهداشت و سازمان پسماند برای دفع زباله های عفونی

رئیسی ادامه داد: به دنبال تفاهم نامه به امضا رسیده با شهرداری و سازمان مدیریت پسماند وضعیت دفع ایمن زباله‌های بیمارستانی نسبت به سال گذشته بسیار بهبود پیدا کرده است، اما هنوز وضعیت دفع ایمن زباله‌های بیمارستانی مطلوب نیست و با ایده آل فاصله داریم.

معاون‌بهداشت وزارت بهداشت اظهار کرد: ما امیدواریم تفاهم نامه دفع ایمن و بی خطر زباله‌های بیمارستانی تا دی ماه  منعقد شود و و بر اساس این تفاهم نامه بین وزارت بهداشت، سازمان محیط زیست و شهرداری زباله های بیمارستانی با استاندارد بالا دفع و بی خطرسازی شوند.

وضعیت دفع زباله‌های بیمارستانی سلامت مردم را تهدید نمی‌کند

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت دفع زباله‌های بیمارستانی، اکنون خطری سلامت مردم را تهدید نمی‌کند، اما مسئله مهم این است که سطح استاندارد‌های ما باید ارتقا پیدا کند تا از نظر میکروبی، شیمیایی و حفاظت محیط زیست به بالاترین استاندارد‌ها برسیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه سه نوع زباله در بیمارستان‌ها تولید می‌شود، بیان کرد: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی علاوه بر زباله‌های خشک و عادی مانند کاغذ، زباله‌های عفونی دارند و همه بیمارستان‌ها برای دفع زباله‌های عفونی باید قرارداد داشته باشند و دفع ایمن و بی خطرسازی زباله‌ها در اعتباربخشی بیمارستان و اعتباربخشی آمده است.

رئیسی تاکید کرد: باید استاندارد‌های میکروبی، شیمیایی و حفاظت محیط زیست در دفع ایمن پسماند و زباله‌های بیمارستانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی به طور کامل رعایت شود.

وضعیت نامطلوب دفع زباله‌های بیمارستانی/ برخی کلینیک‌ها زباله‌های عفونی را ایمن دفع نمی‌کنند

تخلف کلینیک ها در دفع زباله های بیمارستانی

وی افزود: بی خطر سازی زباله‌های بیمارستانی و عفونی بر اساس تفاهم نامه‌ای که به امضا می‌رسد باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی به طور کامل رعایت و اجرا شود و هنوز وضع مطلوبی در دفع زباله‌های بیمارستانی نداریم.

وی گفت: برخی از کلینیک‌ها، دفع زباله‌های عفونی و بیمارستانی را به طور کامل اجرا نمی‌کنند و و ما مطابق قانون با متخلفان برخورد می‌کنیم و در صورتی که مطب یا کلینیکی درمانی دفع زباله‌های عفونی را ایمن انجام ندهد، بخش نظارت بر درمان وزارت بهداشت برخورد‌های لازم را انجام می دهد و پروانه مطب یا کلینیک متخلف تمدید نخواهد شد و این مسئله بر اعتبار بخشی مراکز درمانی به طور کامل موثر است.

وضعیت نامطلوب دفع زباله‌های بیمارستانی/ برخی کلینیک‌ها زباله‌های عفونی را ایمن دفع نمی‌کنند

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=70350

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است الزام استفاده از کارت سوخت خودروها از اول دی ماه خودروی جدید DS7 کراس‌بک سرانجام به ایران رسید - قیمت واکنش وزیر صنعت به حواشی موضوع افزایش قیمت خودرو
پیشین