نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
منتظر

منتظر کاهش قیمت لوازم خانگی نباشید

۱۳۹۷-۰۹-۳۰ / ۰۹:۳۳

رئیس هیئت‌مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری گفت حتی با کاهش نرخ ارز نیز قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نمی‌کند. هرچند ما برای تولید مشکلی نداریم، اما مردم قدرت خرید ندارند.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری گفت حتی با کاهش نرخ ارز نیز قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نمی‌کند. هرچند ما برای تولید مشکلی نداریم، اما مردم قدرت خرید ندارند.

در ماه‌های گذشته بازار لوازم خانگی نیز مانند سایر بازارها تحت تاثیر نوسان نرخ ارز قرار گرفت و قیمت لوازم خانگی خارجی و داخلی افزایش پیدا کرد، اما مسئله‌ای که بازار لوازم خانگی را به بحران نزدیک کرده، رشد غیرمنطقی قیمت لوازم خانگی است و حتی با وجود کاهش نرخ ارز نیز قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نکرد. از این رو رئیس هیئت‌مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری عنوان کرد حتی با کاهش نرخ ارز نیز قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نمی‌کند. هرچند ما برای تولید مشکلی نداریم، اما مردم قدرت خرید ندارند.

قیمت لوازم خانگی

چرا قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نمی‌کند؟

سیدعلیرضا موسوی مجد، رئیس هیئت‌مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران در این خصوص عنوان کرد از شروع سال 1397 دولت برای شرکت‌های عرضه‌کننده لوازم خانگی ارز دولتی 4 هزار تومانی را به 9 هزار تومان افزایش داده است و بسیاری از فعالان این حوزه به مدت چند ماه با ارز 9 هزار تومانی مواد اولیه و محصولات خود را تهیه می‌کردند. به همین دلیل با کاهش نرخ ارز به شرایط نقطه سربه‌سر رسیده‌ایم و کاهش قیمت لوازم خانگی در این شرایط منطقی نخواهد بود.

موسوی مجد در ادامه عنوان کرد در شرایط کنونی هیچ مشکلی برای تولید لوازم خانگی نداریم، اما قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و به همین دلیل بازار با رکود مواجه شده است. همچنین این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که چرا برخی از کالاها گران‌تر فروخته می‌شوند یا از فروش تعدادی از کالاها جلوگیری می‌شود، گفت تمامی تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان لیستی از محصولات خود را به سازمان حمایت گزارش می‌دهند و اگر برخی از کالاها گران‌تر عرضه شده است یا از فروش کالاها ممانعت می‌شود به نوعی تخلف محسوب شده و دستگا‌ه‌های نظارتی می‌بایست با این افراد طبق قانون برخورد کنند.

قیمت لوازم خانگی

‌ ‌

منبع: گجت نیوز
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=70923

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین