نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
فروش

فروش تجهیزات پزشکی دست دوم واقعیت ندارد- با متخلفان حوزه نان برخورد می‌کنیم

۱۳۹۷-۰۹-۳۰ / ۰۹:۴۹

حریرچی گفت: فروش تجهیزات پزشکی دست دوم را تکذیب می‌کنم اما فروش تجهیزاتی که قابلیت مصرف چندباره دارند منع قانونی ندارد.

ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: به تازگی شایعاتی مبنی بر فروش تجهیزات پزشکی مصرف شده مانند پین و پروتز ارتوپد در فضای مجازی مطرح شده است اما من این موضوع را تکذیب می‌کنم.

وی ادامه داد: استفاده دوباره از تجهیزات پزشکی مصرف شده برای سلامت افراد مضر است، در همین راستا آگهی فروش این نوع تجهیزات و یا به احتمال بسیار کم استفاده از آن جرم محسوب می‌شود و با متخلف قانونی برخورد می‌کنیم.

حریرچی بیان کرد: برخی از تجهیزات پزشکی مانند دستگاه‌های سونوگرافی قابلیت استفاده مکرر دارند و در صورت رعایت مسائل بهداشتی و استریلیزه کردن این تجهیزات، همچنین دارا بودن استانداردهای لازم می‌توان از آنها استفاده کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: خرید و فروش تجهیزات پزشکی استفاده شده به شرط آنکه کیفیت لازم را داشته باشند سال‌ها انجام شده است و در صورت رعایت کردن همه شرایط و ضوابط، از نظر قانونی منعی برای انجام آن وجود ندارد.

وی بیان کرد: خرید و فروش تجهیزات با کیفیت معمولا به روش تجاری انجام نمی‌شود و برخی از مطب‌ها و درمانگاه‌ها برای تامین کمبودها اقدام به این کار می‌کنند.

ممنوعیت استفاده از جوش شیرین و بلانکیت در نانوایی‌ها

حریرچی درباره استفاده از جوش شیرین و بلانکیت در نانوایی‌های کشور اظهار کرد: برخی از نانوایان به بهانه کیفیت گندم از جوش شیرین و  برخی برای سفید سازی و مرغوبیت بیشتر نان تولیدی از بلانکیت استفاده می‌کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استفاده از جوش شیرین و بلانکیت ممنوع است و در صورتی که هنگام نمونه‌برداری از نان این مواد دیده شوند، با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

وی گفت: آموزش‌های لازم برای استفاده از جوش شیرین و بلانکیت به وسیله وزارت بهداشت به نانوایان داده شده است اما بسیاری از آنان به صورت خود جوش از مصرف این مواد خودداری می‌کنند.

حریرچی افزود: نان یکی از مواد غذایی اصلی مردم دنیا و به خصوص ایرانیان است که سلامت آن باعث  پیشگیری از بروز بسیاری بیماری‌ها و سلامت جسمانی افراد جامعه می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت یادآوری کرد: بازرسان وزارت بهداشت به صورت دوره‌ای از همه مراکز به ویژه‌ نانوایی‌ها برای کنترل مسائل بهداشتی در سراسر کشور بازرسی می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=70934

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین