نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
عملکردم

عملکردم را در وزارت کار موفقیت‌آمیز می‌دانم- مجلس باید برای خروج صندوق‌ها از بنگاه‌داری، به من پاداش دهند- همین که تثبیت شغل کردیم هنر است

۱۳۹۶-۱۲-۲۲ / ۱۱:۱۳

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: عملکرد خود را موفقیت‌آمیز می‌دانم چرا که صبح تا شب کار کردم و برای کار خود انگیزه‌ کافی و ایده‌ها و نظریه‌های قوی داشتم و از تیم بسیار خوبی استفاده کردم.

به گزارش  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه استیضاح خود در صحن علنی مجلس که امروز سه‌شنبه (22 اسفند ماه) برگزار شد، گفت: بنده همواره گفته‌ام که استیضاح را حق مجلس می‌دانم چراکه نمایندگان عصاره فضایل ملت هستند، اما متأسفانه در این جلسه برخی از نمایندگان برخلاف مشی قانون عمل کردند و در اظهارات خود مباحث خارج از استیضاح را مطرح کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بنده 29 مرداد ماه برنامه خود برای تصدی این وزارتخانه را به مجلس ارائه دادم که 191 تن از نمایندگان به آن رأی دادند متذکر شد: مشتاق هستم که استیضاح کنندگان نه براساس کلیات بلکه با اعداد و ارقام بگویند که انحراف برنامه‌های بنده در چه بخش‌هایی بوده است و کلی‌گویی نکنند.

وی تصریح کرد: عمده مسائلی که مطرح شد درباره شرکت‌های وابسته به وزارتخانه کار بود، متأسفم که کارکردهای اجتماعی این وزارتخانه به مجموعه‌های اقتصادی چون شستا به شکلی اغراق‌آمیز تقلیل یافته است.

ربیعی با تأکید بر اینکه این وزارتخانه مسائل بسیار بنیادی را در نظر دارد، گفت: مسائلی چون برقراری عدالت، فقرزدایی، بهبود معیشت و رفع بیکاری مسائلی است که ما پیش رو داریم و باید با فهم درست و اصلاحات ساختاری این مباحث را حل و فصل کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بسیاری از کسانی که اخیرا در اغتشاش‌ها شرکت کردند در فقر و بیکاری بسر می‌بردند، تأکید کرد: بنده در زمان این اغتشاش‌ها به بسیاری از این شهرها رفتم و باید بگویم که غالب کسانی که در اغتشاش‌ها بودند و شرکت‌کردند، دارای شغل بودند.

وی تأکید کرد: بنده عملکرد خود را موفقیت‌آمیز می‌دانم چرا که صبح تا شب کار کردم و برای کار خود انگیزه‌ کافی و ایده‌ها و نظریه‌های قوی داشتم و از تیم بسیار خوبی استفاده کردم.

ربیعی با اشاره به اینکه یکی از اقداماتی که برای کارآمدی شرکت‌ها انجام دادیم حرکت به سمت شفاف‌سازی است، اظهار کرد: بنده نه به عنوان نظریه اقتصادی بلکه به عنوان نظریه مبارزه با مفاسد می‌گویم که باید به سمت غیر بنگاه‌داری حرکت کنیم و این رویه را به شدت دنبال کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پرونده‌های زیادی مربوط به شرکت‌های اقتصادی کشف شد و کدامیک از این پرونده‌ها به وزارتخانه من مربوط است؟ تصریح کرد: دوره مدیریت سوپر گذشته و بنده هم ادعای آن را ندارم، اما تیمی پاکدست و سالم گذاشتم که با روندی سالم کار کردند به طوری که تیمی که امروز در هیئت مدیره شستا هستند، از برجسته‌ترین اقتصاددانان هستند و بنده ثبات مدیریت را در سازمان تأمین اجتماعی حفظ کرده‌ام.

وی افزود: خوشحالم که 90 درصد شرکت‌های تابعه در بورس هستند و موفق شدند که هرجا تخلفی صورت گرفت با آن برخورد کنم.

ربیعی اظهار کرد: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان یک الگو، برنامه‌ای را آغاز کرده که تا شهریورماه 97 بنگاه‌های کم‌بازده را خارج کند و پول آن را برای سرمایه‌گذاری و بهبود وضعیت کارگران هزینه کند، چراکه بنده امروز کارگران را هم مثل کارفرمایان خودم می‌دانم و مجلس باید به بنده پاداش دهد که به دنبال آن هستم که صندوق‌ها را از بنگاه‌داری خارج کنم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید وضعیتی که به بنده داده شد هم در ارزیابی‌ها مورد لحاظ قرار گیرد، گفت: برای مثال میانگین فروش کل شستا در دولت گذشته 8 هزار و 800 میلیارد تومان بود، اما ما آن را به 21 هزار میلیارد تومان رساندیم و همچنین ارزش سرمایه‌گذاری این شرکت در دولت گذشته 26 هزار میلیارد تومان بود که ما آن را به 33 هزار و 500 میلیارد تومان رساندیم و ما وارث وضعیتی بودیم که آن را تغییر دادیم.

وی تأکید کرد: بنده در روز رأی اعتماد هم گفتم که باید صندوق‌ها را رها کنیم و باید به سرمایه‌گذاری و افزایش سرمایه در صندوق‌ها بپردازیم، چرا که اصلاحات ساختاری هم از این طریق نجام می‌شود.

ربیعی با تأکید بر اینکه بنده همواره به دنبال تثبیت شغل بوده‌ام، اظهار کرد: یکی از اهداف بلند ما آن بود که شرکت‌ها زیانده نشوند و از سوی دیگر همین که به دنبال تثبیت شغل‌ها بوده‌ایم هنر است و اگر به دنبال فکر اقتصادی بودند این کار را انجام نمی‌دادند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: شرکت ذوب‌آهن اصفهان و صنعت فولاد قبل از واگذاری به وزارتخانه کار 8 هزار پرسنل داشت، اما امروز 16 هزار پرسنل مستقیم و غیرمستقیم دارد و باید به این پاسخ داد که آیا انجام این کار هنر نبوده است؟

این خبر در حال تکمیل است...

منبع: باشگاه خبرنگاران
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=52882

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین