نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
صنعت

صنعت قطعه سازی در آستانه تعطیلی احتمال بیکاری 250 هزار نفر

۱۳۹۷-۰۷-۱۹ / ۰۹:۲۷

محمدرضا نجفی منش دبیر انجمن قطعه سازان خودرو اظهار داشت: شرایط قطعه سازان در کشور در وضعیت مناسبی قرار ندارد و علی رغم پتانسیل بالای تولیدکنندگان قطعه در کشور اما دست آن ها با وضع قوانین تازه بسته شده و در شرایط مبهمی به سر می‌برند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وی ادامه داد: دولت با مصوبه ای با پرداخت مابه التفاوت ارز برای ترخیص برخی قطعات و مواد اولیه که مشابه داخل ندارند موافقت کرده، اما قوانین تازه باعث بروز مشکلاتی برای قطعه سازان شده که موجب از بین رفتن اعتماد بخش خصوصی خواهد شد. تعداد زیادی از قطعه سازان به دلیل کمبود نقدینگی قادر به پرداخت مابه التفاوت ارز نیستند و این مورد باعث حضور دلالان و افزایش قیمت ها شده است.

اثرات منفی حضور شورای رقابت در قیمت گذاری
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، نجفی منش درباره قیمت گذاری از سوی شورای رقابت بیان داشت: حضور شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو اثرات منفی داشته و باعث وارد شدن خسارت 20 میلیارد تومانی به تولیدکنندگان شده است و در سال گذشته شرکت خودروسازی سایپا 2 هزار میلیارد تومان خسارت دید. وی با اشاره به تجربه موفق تنظیم بازار خودرو در سال های 76 تا 86 تصریح کرد: قیمت گذاری در این سال ها توسط سازمان حمایت تجربه موفقی بود که نوسانات بازار را در آن سال ها به خوبی مدیریت کرد و باعث تنظیم بازار خودرو شد.
وی در پایان گفت: قطعه سازان با مشکل تامین مواد اولیه مواجه هستند و که باعث کاهش 50 درصدی تولید خودرو شده و این کمبود موجب افزایش قیمت ها شده است. همچنین تولید قطعه سازان نیز 50 درصد کاهش داشته است و اگر مشکلات صنعت قطعه سازی برطرف نشود و وضع با این صورت باقی بماند صنعت قطعه سازی در آینده نه چندان دور تعطیل خواهد شد.
منبع: خودروبانک
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=69045

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است الزام استفاده از کارت سوخت خودروها از اول دی ماه خودروی جدید DS7 کراس‌بک سرانجام به ایران رسید - قیمت واکنش وزیر صنعت به حواشی موضوع افزایش قیمت خودرو
پیشین