نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
دکمه

دکمه اگزوز اسپرت آپشن خاص در خودرو

۱۳۹۷-۰۱-۲۳ / ۱۰:۱۰

با یک دکمه می‌توان صدای سیستم اگزوز خودرویتان را تغییر دهید. تکنولوژی که چند سالی است برروی برخی از خودروها مشاهده می‌شود.

پورشه مازراتی جگوار با اضافه کردن یک دکمه در بخش کنسول میانی خودروهایشان توانسته‌اند حس و حال رانندگی را تغییر دهند. این دکمه که به نوعی یک آپشن در خودرو محسوب می‌شود طرفداران زیادی دارد. درحالت استاندارد شما صدای بسیار معمولی و ساده از اگزوزهای خودرویتان خواهید شنید. صدایی که شاید چندان برایتان هیجان انگیز و دلنواز نیست. اما وجود دکمه اگزوز اسپرت باعث شده تا رانندگی با خودرو لذت بخش‌تر شود. شما فقط کافی است که دکمه مورد نظر را فعال کنید.

که در بسیاری از خودروهای نظیر پورشه این دکمه در وسط کنسول میانی و پایین‌تر از اهرم جعبه دنده تعبیه شده است. در خودروهایی نظیر مازراتی نیز این دکمه در بخش کنسول میانی و نوار کنار صفحه نمایش قرار دارد. دکمه ای که عبارت Sport برروی آن حک شده است.دکمه اگزوز اسپرت باعث می‌شود صدای طنین انداز و دلنشین‌تری از خودرو شنیده شود. با فعال سازی این دکمه موتور میزان اندکی بنزین را با تاخیر به چرخه احتراق وارد چرخه احتراق می‌کند.

همچنین سوپاپ در این مواقع اگزوز را باز نگه می‌دارد تا در زمان کم کردن سرعت صدایی با فرکانس کم ایجاد شود. در برخی مواقع نیز آتش از اگزوز خارج می‌شود که البته نوع بنزین مصرفی نیز بسیار مورد اهمیت است. همچنین برای انکه بتوانید آتش از اگزوز خودرو خارج کنید باید کمی هم در بخش سیستم اگزوز دستکاری و تغییراتی انجام دهید.

منبع: رکاب
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=56541

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین