نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
دود

دود هیبریدی ها به چشم خریداران رفت شرط تردد خودروهای هیبریدی در محدوده طرح ترافیک

۱۳۹۷-۰۲-۲۵ / ۱۰:۴۳

مدتیست که پای خودروهای هیبریدی بیش از پیش به خیابان های کشور باز شده است. این خودروها با توجه به پیشرانه های مدرن خود مصرف سوخت بهتر و آلایندگی کمتری نسبت به سایر اتومبیل ها دارند. به همین جهت بسیاری از فروشندگان هنگام فروش این خودروها ادعا می کنند که مالکین می توانند به راحتی وارد طرح ترافیک و زوج و فرد شوند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

2016-hyundai-sonata-hybrid

سرهنگ مسعود جبارزاده رییس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در مصاحبه با ایسنا گفته که ادعای ذکر شده به نوعی هم درست بوده و هم غلط است؛ زیرا خودروهای هیبریدی به شرطی می توانند وارد محدودیت های ترافیکی شهر تهران شوند که مالکین آنها از قبل نسبت به ثبت پلاک خودروی خود به عنوان خودروی دارای مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد اقدام کنند.

traffic-control-tehran

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تا پیش از ثبت پلاک خودرو، خودروهای هیبریدی اجازه ورود به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک را نداشته و در صورت ورود مشمول جریمه خواهند شد، افزود: متاسفانه برخی از شرکت‌ های فروشنده خودروهای هیبریدی اینگونه القا می کنند که خریدار پس از خرید و شماره گذاری، می تواند وارد محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک شود که این برداشت درست نیست و همانطور که اشاره شد باید مراحل این کار طی شود.

hybrid-logo

سرهنگ جبارزاده درباره اینکه آیا صدور مجوز هزینه اضافی هم در پی دارد یا خیر گفت: در حال حاضر نیازی به پرداخت هزینه طرح ترافیک نیست و مجوز ورود به این محدوده برای این دسته از خودروها رایگان خواهد بود، اما حتما باید مراحل آن طی شود.

او با اشاره به رقم جریمه یک میلیون و 120 هزار تومانی یک خودروی هیبریدی به دلیل ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک گفت: اگر مالک خودرو پس از شماره گذاری با مراجعه به سازمان حمل و نقل ترافیک شهر تهران مجوزهای لازم را دریافت می کرد، این اتفاق نمی افتاد. از آنجایی که فرد مورد نظر چنین کاری نکرده، دوربین ها تخلف وی را ثبت کرده و باید جریمه صادر شده را پرداخت کند.

2016-toyota-prius-exterior-dynamic-5_0

در واقع می توان گفت که علیرغم گذشت بیش از دو سال از عرضه اولین مدل خودروهای هیبریدی در بازار کشورمان، تاکنون پلیس روند اداری و مراحل مربوطه به تردد خودروهای هیبریدی در محدوده طرح ترافیک را به شکل عمومی اطلاع رسانی نکرده بود و فروشندگان نیز آگاهانه یا ندانسته از این شرایط، با وعده و وعید خود مبنی بر اجازه تردد در این محدوده، موجبات جریمه های سنگین خریداران را پدید آورده اند.

در روزهای اخیر علاوه بر تویوتا کمری و تویوتا پریوس هیبریدی، پای هیوندای سوناتا هیبرید هم به کشورمان باز شده است که معرفی بررسی این خودرو را می توانید از اینجا مطالعه فرمایید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: دیجیاتو
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=60903

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است الزام استفاده از کارت سوخت خودروها از اول دی ماه خودروی جدید DS7 کراس‌بک سرانجام به ایران رسید - قیمت واکنش وزیر صنعت به حواشی موضوع افزایش قیمت خودرو
پیشین