نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
خط

خط تولید خودروی بیتل (Beetle) متوقف خواهد شد!

۱۳۹۷-۰۱-۱۶ / ۱۱:۰۳

یکی دیگر از خودروهای شگفت انگیز دنیا برای دومین بار به پایان خط تولید خود رسیده و قرار است تولید این خودرو نیز متوقف شود.

چندی پیش، خبر توقف خط تولید فولکس واگن بیتل توسط مدیر بخش تحقیق و توسعه کمپانی فولکس واگن اعلام شد که این خبر، موثق به نظر می رسد.

خط تولید این خودرو از سال 1938 شروع به فعالیت کرد و در سال 2003 متوقف شد. اما خط تولید نسخه ی جدید این خودرو در سال 1997 شروع به فعالیت کرد و تاکنون نیز به فعالیت خود ادامه داده است. مدیر بخش تحقیق و توسعه کمپانی فولکس واگن، خبر توقف تولید خودروی فولکس واگن بیتل را به صورت رسمی در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 اعلام کرد. بنابر گفته ی مدیریت توسعه فولکس واگن، تولید دو یا سه نسل از خودروی فولکس واگن بیتل تا این جای کار، کافی است و بهتر است در وضعیت کنونی، این خودرو در تاریخ کمپانی فولکس واگن ثبت شود. همچنین وی اعلام کرد که دیگر نمی توان مدل جدیدی از این خودرو را برای پنجمین بار معرفی کرد. اگر چه خودروی فولکس واگن بیتل به نوعی یک خودروی نوستالژیک محسوب می شود، اما کمپانی فولکس واگن، مدل های متعددی جهت جایگزینی این خودرو دارد. خودروهای فولکس واگن سری I.D. کامپکت قرار است تجارت آینده ی کمپانی فولکس واگن در عرصه ی خودروهای الکتریکی کوچک را ادامه دهد. البته می توان انتظار داشت که نسخه ی T-Roc کانورتیبل نیز جایگزین نسخه ی کانورتیبل فولکس واگن بیتل شود.

با وجود زیبایی و خاطره انگیز بودن فولکس واگن بیتل، جذابیت آن تا زمانی ادامه دار است که مشتریان، همچنان با این دید به این خودرو نگاه کنند. در چند سال اخیر فروش خودروی فولکس واگن بیتل، کاهش چشمگیری را تجربه کرده که دلیل این امر را می توان در گرایش مشتریان به سمت خودروهای کراس اوور و SUV دانست. البته گفتنی است که تاکنون زمان دقیق توقف خط تولید خودروی فولکس واگن بیتل اعلام نشده و به نظر می رسد حداقل چندین سال دیگر شاهد تولید این خودروی دوست داشتنی هستیم.

منبع: رکاب
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=55265

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین