نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
تهدید

تهدید جوانان کرد آلمان به انجام اعتراضات خشونت‌آمیز-خیابان‌های اروپا را خرابه و خاکستر می‌کنیم

۱۳۹۶-۱۲-۲۲ / ۱۱:۲۱

در پی چندین حمله به مراکز وابسته به ترکیه در آلمان، یک گروه متشکل از جوانان کردتبار در آلمان وعده داد که تظاهرات‌های خشونت‌آمیزی در سراسر اروپا برگزار کنند.

، به نقل از خبرگزاری دویچه وله، گروه چپ‌گرای جوانان کرد در آلمان وعده داد که خیابان‌های اروپا را به "خرابه و خاکستر" تبدیل کند.

این اظهارات درحالی بیان شد که در طول چند روز گذشته چندین درگیری میان پلیس و معترضان کرد اتفاق افتاده و چندین حمله به مساجد ترکیه در آلمان شد.

کردها در آلمان معترض حملات ارتش ترکیه در عفرین در شمال سوریه هستند.

کردها هشدار داده‌اند که عملیات ترکیه در عفرین یک اقدام کشتار جمعی و پاکسازی قومی است.

از زمان آغاز این عملیات چندین درگیری‌ها و تظاهرات در سراسر آلمان که میزبان جمعیت گسترده‌ای از کردهای مهاجر و اقلیت‌های ترکیه ابوده، رخ داده است.

چند روز گذشته مسجدی در برلین از سوی سه نوجوان مورد حمله قرار گرفت. آنها مواد آتش‌زا به داخل مسجد پرتاب کردند و باعث آتش سوزی در این مسجد شدند.

این مسجد توسط یک مرکز امور مذهبی وابسته به ترکیه اداره می‌شد.

در حال حاضر آلمان از سوی نمایندگان چپ‌گرا نیز به دلیل روابط نزدیک با دولت ترکیه تحت فشار است.

در مقابل ترکیه در یادداشتی دیپلماتیک به سفیر آلمان در ترکیه از این کشور خواست که اقدامات بیشتری برای متهمان حمله به مسجد انجام دهند. در همین راستا بکر بوزداغ، سخنگوی دولت ترکیه از برلین خواست که نسبت به اینگونه حملات با حساسیت بیشتری عمل کرده و از وقوع دوباره آن جلوگیری کند.

صدها نفر از معترضان کرد تظاهرات مختلفی را در شهرهای سراسر آلمان از جمله هامبورگ، کلن و برلین برگزار کردند.

روجا جیوان، گروه جوانان کرد در آلمان برخی از این حملات را در وب‌سایتش منتشر کرد.

این گروه اعلام کرد: کشورهای اروپایی که از عملیات نظامی ترکیه حمایت می‌کنند، باید بهای آن را بپردازند. کشورهای اروپایی باید بدانند، در حالی که کردهای سوری سلاخی می‌شوند ما تنها تماشاگر نخواهیم بود. اقدامات پیشین کافی نیست. اکنون زمان بازگشت جنگ به اروپا است.

روجا جیوان اعلام کرد: اهداف تعیین شده برای انجام حملات، سفارت‌های ترکیه و گروه‌های ترک هستند که با دولت آنکارا در ارتباطند.

همچنین این گروه دفاتر حزب آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، سوسیال دموکرات و دادگاه‌ها و پلیس را نیز تهدید کرده است.

براساس اعلام این گروه هرکسی که از جنگ علیه مردم کرد حمایت می‌کند باید بهای آن را بپردازد.

این گروه در ادامه آورد: زمانی که هیچکس نمی‌شنود، مراکز اروپا به خرابه و خاکستر تبدیل می‌شود. ما اجازه نمی‌دهیم که عفرین سقوط کند.

همچنین یک گروه دیگر به نام "ابتکار جوانان آپوئیست" که یک گروه طرف اروپا و ضد فاشیسم بوده و به نام "آپو" نیز شناخته می‌شود حمایت خود را از کردها اعلام کردند.

این اظهارات در حالی منتشر می‌شود که مردم کردتبار برای ۲۱ ماه مارس و برگزاری جشن نوروز آماده می‌شوند.

بیشتر گروه‌های کرد در آلمان تحت سازمانی به نام NAV-DEM این جنبش از ناسیونالیست‌های کرد و سیاستمداران چپ‌گرای آنها دفاع می‌کنند.

آژانس اطلاعات ملی آلمان بر این باور است که این جنبش ارتباط نزدیکی با پ.ک.ک دارد.

مرکز روابط عمومی (جیواکا آزاد) کرد در برلین که ارتباط نزدیکی با این جنبش دارد، اعلام کرد که آنها هیچ همکاری با روجا جیوان انجام نخواهند داد.

سخنگوی این مرکز اعلام کرد: در حال حاضر ما به دنبال جلوگیری از حملات احتمالی و کشتار غیرنظامیان در عفرین بوده و از آلمان می‌خواهیم که ترکیه را وادار سازد که از قوانین بین‌المللی پیروی کند.

آلمان میزبان سه میلیون تبعه ترک است که یک سوم آنها اصلیت کرد دارند و این افراد در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ برای کار به آلمان آمده‌اند و در دهه ۸۰ و ۹۰ برای فرار از درگیری‌ها و سرکوب‌ها به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

انتهای پیام

‌‌‌‌‌‌

منبع: ایسنا
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=52900

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین