نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
تفاوت

تفاوت سانروف و سقف پانوراما

۱۳۹۷-۰۱-۲۶ / ۱۰:۵۱

سانروف آپشن جدیدی نیست. اما در خودروهای معمولی وجود ندارد. در برخی از خودروها هم به عنوان آپشن از آن استفاده می‌شود که بسفارش مشتری برروی خودرو نصب می‌شود.

در خودروهای لوکس بخصوص سدان و شاسی بلند نیز به عنوان یک آپشن استاندارد استفاده می‌شود. سانروف یک سقف شیشه‌ای است که یک سوم از سقف خودرو را دربر گرفته. سانروف در برخی از خودروهای ارزان قیمت نیز به عنوان یک آپشن استفاده می شود. سانروف به دو صورت دستی و برقی وجود دارد که البته نوع دستی آن دیگر منسوخ شده است. وجود سانروف در خودرو باعث می‌شود تا سرنشینان از هوا و نور بیرون نیز بهرمند شوند. به همین خاطر سانروف مورد استقبال بسیار از مردم واقع شده است. سانروف نیز مدل‌های مختلفی دارد که دارای جنس شیشه پارچه و فلزی هستند.سقف پانوراما یکی از بهترین تجهیزات رفاهی در خودروها است. سقف پانوراما به صورت شیشه است. این آپشن برخلاف سانروف که بخشی از سقف خودرو را دربرمی‌گیرد کل سقف را شامل می‌شود. سقف پانوراما هم به صورت یک تکه و هم به صورت دو تکه ساخته می‌شود. از ویژگی سقف پانوراما می‌توان به دید کامل برای تمامی سرنشینان جلو و عقب اشاره کرد. با بازکردن تمام این سقف نور بسیار زیادی در روز وارد کابین می‌شود. در برخی از مدل‌های سقف پانوراما این امکان وجود دارد که بخش جلویی نیز همانند سانروف باز و بسته شود. به طور متوسط حدود 60 درصد از انرژی خورشید در صورت باز بودن کامل لایه‌ی پارچه‌ای سقف پاناروما به داخل کابین نفوذ می‌کند. همچنین به خاطر وجود لایه‌های محافظی مختلف سقف پانوراما نیز مانع از ورود 100درصدی اشعه UV به داخل کابین می‌شود.

این موارد به نوعی تفاوت میان سانروف و پانوراما را بیان می‌کند. البته در سانروف نیز از این لایه‌های محافظ برای جلوگیری از ورود اشعه UV نیز استفاده می‌شود. سقف پاناروما و سانروف دارای جنس مقاومی هستند که در صورت چپ شدن خودرو آسیبی به سرنشینان وارد نشود.

منبع: رکاب
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=56961

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین