نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
تاریخچه

تاریخچه سقف شیشه‌ای در خودورهای کروک

۱۳۹۷-۰۱-۲۴ / ۱۱:۰۷

سقف پانوراما و سانروف از جمله آپشن‌هایی هستند که در برخی خودروها استفاده می‌شود.

البته سانروف به نوعی فراگیر شده و بسیاری از شرکت‌های خودروسازی آن را به نوعی از امکانات استاندارد خودرو حساب می‌کنند. در این بین مرسدس‌بنز که در نوآوری و تکنولوژی همیشه یک گام از دیگر رقبای خود جلوتر است از آپشن Magic Sky Control در دو محصول خود استفاده کرده است. تکنولوژی که فعلا در اختیار مرسدس‌بنز است.آپشن Magic Sky Control در خودروهای کروک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خودروهایی که دارای سقف فلزی جمع شونده است. این آپشن به نوعی یک سانروف به حساب می‌آید اما ثابت است. مرسدس‌بنز که ابداع کننده این آپشن بوده از آن در نسخه‌های SLK وSL نیز استفاده کرده است.همچنین در نسخه کوپه S کلاس نیز از این شیشه استفاده کرده. شرکت سازنده این سانروف ریسرچ فرانتیر است. اصلی ترین ویژگی این سیستم شفافیت سقف است ضمن آنکه در خودروی SL و SLK کروک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شما با سیستم کنترل آسمان جادویی یا همان Magic Sky Control تنها با یک دکمه می‌توانید سقف شیشه‌ خودرو را روشن و تاریک کنید. در این شیشه‌ هوشمند ذرات ریزی قرار دارد که باعث شفاف‌تر شدن شیشه سانروف می‌شود.

این شیشه‌ها از تکنولوژی SPD ساخته شده که محافظ خوبی برای جلوگیری از ورود اشعه مادون قرمز و ماورا بنفش به داخل کابین می‌باشند. وجود این لایه محافظتی باعث می‌شود تا در گرمای و سرما بیرون دما کابین تغییر پیدا نکند.

منبع: رکاب
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=56760

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین