نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
بهزیستی

بهزیستی هنوز وارد کهریزک و فشافویه نشده است- فرصت یک هفته‌ای پلیس برای رفع اشکالات

۱۳۹۷-۰۹-۳۰ / ۰۹:۲۰

معاون امورتوسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران جزئیات نظارت و انتقادات سازمان بهزیستی بر مرکز نگهداری از معتادان متجاهر در کهریزک را تشریح کرد.

فرزانه جوادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پنجمین جلسه کمیته کشوری مراکز موضوع ماده ۱۶ و نگهداری از معتادان متجاهر و تصمیمات گرفته شده در این جلسه گفت: در این جلسه که با حضور رئیس سازمان بهزیستی و رئیس کمیته شورای هماهنگی مراکز ماده ۱۶ و دیگر مسئولان و دستگاه‌های این حوزه برگزار شد، مقرر شد تا از مرکز کهریزک که وابسته به نیروی انتظامی است، ظرف ۴۸ ساعت بازدیدی انجام شود.

وی با بیان اینکه قرار بود تا این بازدید با حضور مدیرکل بهزیستی استان تهران، دبیرشورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر، مدیرکل دفتر اعتیاد سازمان بهزیستی و نماینده ناجا باشد، اظهار کرد: اما نیروی انتظامی درخواست زمان بیشتری داشت تا مواردی را که بهزیستی برای رفع نقص به شکل مکتوب به آنها اعلام کرده بود را برطرف کند، لذا نیروی انتظامی فرصتی یک هفته‌ای خواست تا اقدامات لازم را در مرکز کهریزک انجام دهد.

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران تصریح کرد: به محض اینکه مسئولان نیروی انتظامی اعلام آمادگی کنند که موارد نقصشان را برطرف کرده‌اند بازدید تیمی از مرکز کهریزک انجام خواهد شد تا ببینند نقص‌های مذکور رفع شده است و سپس مجوز برای نگهداری از معتادان از سوی سازمان بهزیستی صادر شود.

جوادی ضمن اشاره به موارد و ایرادات مطرح شده به مرکز کهریزک برای نگهداری از معتادان، اظهار کرد: برخی از ایرادات مطرح شده مربوط به وضعیت فیزیکی ساختمان است. با توجه به دستور العمل‌های تخصصی سازمان بهزیستی برای اینگونه مراکز، باید تغییراتی در مورد کاربری این مکان انجام می‌شد. سازمان بهزیستی نیز این موارد را درخواست کرده است.

وی در ادامه گفت: بنابراین بخشی از ایرادات مطرح شده در مورد فضای فیزیکی، اصلاح و تغییراتی در ساختار داخلی بوده است. همچنین بخش دیگری از موارد هم مربوط به حضور کارکنان تخصصی براساس آیین نامه‌های سازمان بهزیستی است. برای مثال نیروهای متخصص از جمله روانشناس، مددکار، پرستار، پزشک و مددیار اعتیاد باید به سازمان بهزیستی معرفی شود. ما منتظر این موارد هستیم تا بعد از رفع آنها بازدید تیمی انجام شود.

به گفته معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران، ظرفیت مرکز نگهداری از معتادان کهریزک ۶۰۰ نفر است که هنوز بازدیدی از آن صورت نگرفته است، اما با پیگیری که از شورای هماهنگی انجام شده ممکن است در هفته آینده نیروی انتظامی اعلام آمادگی کند تا بازدید صورت گیرد.

جوادی در مورد نظارت بر مرکز فشافویه نیز گفت: در مورد مرکز فشافویه هم وظیفه نظارتی با سازمان بهزیستی است اما مسئول این مرکز سازمان زندان هاست. با این وجود تاکنون سازمان بهزیستی نتوانسته برای بررسی و نظارت وارد مرکز فشافویه شود.

انتهای پیام

‌‌‌‌‌‌‌‌‌
منبع: ایسنا
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=70905

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین