نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
برای

برای افزایش قیمت دیر شده است

۱۳۹۷-۰۹-۲۹ / ۰۹:۳۷

ایرنا : رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: پس از زیان هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی خودروسازان و تعدیل نیرو در قطعه‌سازی، برای اعلام قیمت‌های جدید خودروها بسیار دیر شده است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
محمدرضا نجفی‌منش افزود: هنوز نشست‌ها بین خودروسازان و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ادامه دارد و قیمتی از دل جلسات بیرون نیامده است؛ این‌گونه تصمیم‌گیری برای صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی منصفانه نیست و فقط تحریم‌کنندگان ایران را خوشحال می‌کند. نجفی‌منش به سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت‌گذاری خودروها ۵ درصد زیر قیمت بازار اشاره کرد و گفت: این راه در دهه ۷۰ نیز در پیش گرفته شد و به مدت ۱۰ سال ادامه یافت و جواب گرفتیم؛ بنابراین می‌توان امیدوار بود که این شیوه بار دیگر نتیجه‌بخش باشد. رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور درباره کاهش قدرت خرید مردم در پی گرانی خودروها پیشنهاد کرد: از هر خودرو ۹ درصد مالیات ارزش افزوده و ۳ درصد عوارض شماره‌گذاری دریافت می‌شود؛ بنابراین می‌توان برنامه‌ریزی کرد که خریداران این مبالغ را پرداخت نکنند. وی بیان کرد: ۲۰ درصد هزینه‌های هر خودرو، مالی و مربوط به سودهای بانکی است. در این مورد نیز دولت، بانک‌ها و خودروسازان می‌توانند برای بازپرداخت اقساط ازسوی مشتریان چاره‌ای بیندیشند و وام‌های بلندمدت با اقساط و سودهای کمتر تخصیص دهند. نجفی‌منش، آزادسازی قیمت خودرو را راهکاری اساسی برشمرد که هرچند همانند یک عمل جراحی با درد زیاد همراه است، اما می‌تواند راهگشا باشد.

به گفته وی، با آزادسازی قیمت‌ها، علاوه‌بر حضور مشتریان واقعی برای خرید، دلالان و احتکارکنندگان نیز خودروهای خود را به بازار عرضه می‌کنند. رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور درباره نزدیک شدن زمان اجرای استانداردهای ۸۵گانه خودرویی نیز گفت: در شرایط تحریم، اجرای استانداردهای ۸۵ گانه به سادگی میسر نیست و انتظار می‌رود مسوولان به شرایط موجود توجه داشته باشند. نجفی‌منش یادآوری کرد: اکنون امکانات تست استانداردهای ۸۵ گانه در کشور وجود ندارد و باید خودروها را برای آزمایش به اتحادیه اروپا یا سایر مراکز جهانی ارسال کرد. وی توصیه کرد که در این مورد امکانات تست خودرو هرچه زودتر فراهم شود و اگر مواد اولیه مورد نیاز مشمول تحریم است، اجرای استانداردهای جدید را به تاخیر بیندازیم.
منبع: خودروبانک
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=70869

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین