نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
امید

امید به حراج موتورسیکلت های احتکاری در پی کاهش نسبی نرخ ارز

۱۳۹۷-۰۷-۱۸ / ۰۹:۵۴

در ماه های گذشته به دنبال افزایش نرخ ارز قیمت موتورسیکلت های مصرفی مردم نیز افزایش چشمگیری یافت اما با کاهش نرخ ارز قیمت موتورسیکلت ها نیز با کاهش قیمت روبه رو شده و در بعضی موارد سقوط قیمت داشته است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به عنوان مثال موتورسیکلت CG125 که از ارزان ترین و پر فروش ترین ها در بازار است تا پیش از افزایش قیمت ها حدود 2 میلیون و 500 هزار تومان معامله می‌شد اما با افزایش نرخ ارز قیمت این موتورسیکلت توسط افراد سودجو به بیش از 5 میلیون تومان افزایش یافت و میزان فروش این نوع موتورسیکلت به شدت کم شد.
حال در این شرایط دستگاهای نظارتی مانند سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت واکنشی به این افزیش قیمت افسارگسیخته نداشتند و کاهش قیمت ارز باعث شد محتکران برای جلوگیری از ضرر بیشتر محصولات خود را با کاهش قیمت چند میلیون تومانی به بازار عرضه کنند و به فروش برسانند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، یکی دیگر از نمونه های افزایش چشمگیر قیمت موتورسیکلت ها، بنلی 150 بود که تا قبل از افزایش نرخ ارزبه قیمت 5 میلیون 200 هزار تومان به فروش می‌رسید که به دلیل سودجویی برخی افراد قیمت این موتورسیکلت به 10 میلیون تومان در بازار آزاد و نمایندگی فروش رسید. حال با کاهش نرخ ارز این افراد برای جلوگیری از زیان بیشتر اقدام به فروش محصولات خود کرده اند و در فضای مجازی تعداد 800 موتورسیکلت بنلی 150 هرکدام با قیمت 6 میلیون و 700 هزار تومان برای فروش به ثبت رسیده است. فروش این موتورسیکلت با قیمت 6 میلیون 700 هزار تومان یعنی کاهش بیش از 3 میلیون تومانی نسبت به هفته قبل ولی نسبت به قیمت اولیه 5 میلیون و 200 هزار تومانی هنوز این محصول یک میلیون و نیم گران‌تر به فروش می‌رسد.
منبع: خودروبانک
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=69006

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است الزام استفاده از کارت سوخت خودروها از اول دی ماه خودروی جدید DS7 کراس‌بک سرانجام به ایران رسید - قیمت واکنش وزیر صنعت به حواشی موضوع افزایش قیمت خودرو
پیشین