نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
افزایش

افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷

۱۳۹۷-۰۹-۲۹ / ۰۹:۳۸

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مصاحبه با خبرگزاری ها از غیر ایمن بودن خودروهای کشور گلایه کرده و عنوان کرد که خودروی ایمن زیر 100 میلیون تومان در کشور ما موجود نیست.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
به نقل از خانه ملت ، صدیف بدری با اشاره به آخرین آمار تصادفات جاده ای در کشور، گفت: بر اساس گزارش شبکه تحقیقاتی سلامت در حوادث ترافیکی، هر 25 ثانیه یک نفر در دنیا بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهد و روزانه تعداد 1600 نفر نیز در تصادفات رانندگی دچار معلولیت می شوند، حال در ایران در 24 ساعت حدود 45 نفر به علت تصادفات فوت می کنند. از طرف دیگر بر اساس گزارش، اکثرا قربانیان حوادث ترافیکی از اقشار کم درآمد و در بازه سنی 19 تا 39 سال هستند.
آمار مرگ و میر ناشی تصادفات رانندگی در کشور ما در نوسان است. از سال 1305 تا 1385 این آمار افزایش داشته و از سال 1385 تا سال 96 رو به کاهش نهاده است. در دوره افزایشی سالانه حدود 30 هزار نفر جان خود را از دست داده و در دوره کاهش این مرگ و میر به تعداد 16 هزار نفر کاهش یافته است.
البته لازم به ذکر است که متاسفانه مجددا آمار تصادفات افزایش یافته و در 6 ماهه نخست سال 97 شاهد افزایش 1.7 درصدی آن می باشیم. این مسئله یک هشدار جدی تلقی می شود
متاسفانه جریمه یا اعمال قانون صرفا در کاهش آمار تصادفات اثرگذار نبوده و همین موضوع نیز نشان می دهد که در این عرصه باید برنامه ریزی دقیق و خاصی صورت گیرد.
بدری تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل بروز تصادفات جاده ای، مسئله راه و جاده است. در کشور ما حدودا 3 هزار نقطه حادثه خیر وجود داشته که باید با برنامه ریزی بلند مدت و صرف بودجه های مناسب در راستای مناسب سازی آن ها قدم برداشته شود.
علاوه بر مسئله فرهنگ سازی و قانون و همچنین مناسب سازی راه ها عامل دیگری که در کاهش آمار تصادفات نقش دارد ایمنی خودروهاست.
بر اساس گزارش ها، در ایران، خودرو ایمن و استاندارد زیر 100 میلیون تومان وجود ندارد، از این رو خودروهایی مانند پراید استاندارد قابل اعتماد و ایمن ندارند که این موضوع یک تهدید جدی محسوب می شود
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در انتها عنوان کرد که در خصوص تصادفات رانندگی در حدود 15 نهاد دولتی و 20 دستگاه غیردولتی در گیر بوده که متاسفانه هماهنگی مناسبی بین آن ها دیده نمی شود. امید می رود که هر چه زودتر دستگاه های مربوطه اقدامات لازم را انجام داده و در راستای کاهش آمار تصادفات قدم بردارند.
منبع: خودروبانک
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=70870

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است عملکرد رنو تلیسمان در تست گوزن چگونه است - فیلم خودروسازی در اولویت تحریم عرضه هاوال H۶در آبان ماه
پیشین