نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
احتمال

احتمال ممنوعیت شارژ خودروهای هیبریدی از طریق ایستگاه های شارژ شهری

۱۳۹۷-۰۹-۲۸ / ۰۹:۳۲

بر خلاف کشورمان که استفاده از خودروهای پلاگین هیبریدی و حتی هیبریدی سنتی در آن چندان همه گیر نشده، در اروپا استفاده از این دست خودروها هر روز بیشتر می شود.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دولت های اروپایی معمولا به مشتریان برای خرید این خودروها، مشوق هایی را اختصاص می دادند و خریداران پس از تهیه یک خودرو پلاگین هیبریدی یا تمام الکتریکی، می توانستند از ایستگاه های شارژ به طور رایگان یا با پرداخت هزینه ای اندک استفاده کنند.
حال پس از گذشت چندین سال از اجرای برنامه های تشویقی مختلف، به نظر می رسد که استفاده از این گونه خودروها به اندازه کافی در جامعه گسترش پیدا کرده و از سوی دیگر دولت انگلستان در حال کاهش هزینه های سربار خود برای مقابله با بحران های مالی است. بنابر گزارش خبرگزاری اتوکار نیوزیلند، متخصصان به دولت پیشنهاد کرده اند که حق استفاده رایگان خودروهای پلاگین هیبرید از ایستگاه های شارژ در بزرگراه ها سلب شود، چرا که در تحقیقات ثابت شده این خودروها بیش از حد طولانی از ایستگاه های شارژ رایگان استفاده کرده و برق زیادی را مصرف می کنند.
از سوی دیگر، توجه به این نکته ضروری است که خودروهای تمام الکتریکی در پنج دقیقه باتری های خود را به اندازه ای شارژ کنند که مسافت 24 کیلومتر را پیمایش کنند، اما در مورد خودروهای پلاگین هیبرید، این رقم به دلیل مدل متفاوت باتری، به یکساعت می رسد. این مطالعات که توسط کلوب سلطنتی خودرو انجام شده، عنوان می کند تا زمانی که خودروهای پلاگین هیبرید مجهز به قابلیت شارژ سریع شوند، باید از حق استفاده از ایستگاه های شارژ بزرگراهی محروم شوند. به خصوص با توجه به اینکه موتور احتراق داخلی خودروهای پلاگین هیبرید، قابلیت شارژ باتری ها و افزایش سطح پیمایش را دارد. در حقیقت مالکان این خودروها می توانند برای مسافت های درون شهری خود از موتور الکتریکی و باتری استفاده کنند و برای مسافرت های برون شهری و طولانی مدت، استفاده از موتور درون سوز، آنها را از استفاده از شارژر ها بی نیاز می کند.
منبع: خودروبانک
https://www.izomorod.com/showcontent?naapi=70831

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش لیفان ایکس 60 اتوماتیک در دی‌ماه 1397 اعلام شد کرمان موتور شرایط فروش لیفان X60 را اعلام کرد - جدول جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران شیوه های بازیابی رمز برای فراموش کنندگان رمز کارت سوخت خلاقیت یا کج سلیقگی تبدیل مرسدس بنز E کلاس به وانت چگونه توافق تجاری بین چین و آمریکا به خطری برای ایران تبدیل می شود؟ پیش فروش دانگ فنگ H30 کراس با پیش پرداخت 35 میلیون تومانی نسخه LTE تبلت آنر واترپلی 8 با سخت افزار قوی و قیمت مناسب از راه رسید بایک ایکس 25 وارد بازار ایران شد - مشخصات، امکانات و قیمت قیمت جدید خودرو راین وی 5 در آذر 1397 اعلام شد یک ماه توقیف خودرو جریمه سخت پلیس برای متلک پرانان و مزاحمین نوامیس شرایط فروش اقساطی لیفان X60 با قیمت قطعی ویژه یلدا توسط کرمان موتور اعلام شد کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا قیمت جدید خودروی ولا V5 اتوماتیک شرکت راین خودرو اعلام شد - جدول شماره‌گذاری کوپا T210 توسط شهرخودرو آغاز شده است - فیلم افزایش ۱-۷ درصدی جان باختگان تصادفات در سال ۹۷ برای افزایش قیمت دیر شده است الزام استفاده از کارت سوخت خودروها از اول دی ماه خودروی جدید DS7 کراس‌بک سرانجام به ایران رسید - قیمت واکنش وزیر صنعت به حواشی موضوع افزایش قیمت خودرو
پیشین