نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
گفتگوی

گفتگوی وزرای دفاع قطر و ترکیه درباره بحران در شورای خلیج فارس

۱۳۹۶-۱۲-۲۲ / ۱۱:۲۰

وزرای دفاع قطر و ترکیه در دیداری درباره بحران دیپلماتیک میان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و همچنین راه‌های تقویت همکاری نظامی دوجانبه گفتگو کردند.

، به نقل از الیوم السابع، خالد بن محمد العطیه، وزیر دفاع قطر در دیدار با نورالدین جانیکلی، همتای ترکیه‌ای خود و ژنرال خلوصی آکار، رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه در دوحه درباره روابط دو جانبه میان دوکشور در زمینه نظامی و دفاعی، راه‌های تقویت و گسترش آن و تبادل مهارت‌های مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط‌گری گفتگو کرد.

در این دیدار درباره اوضاع و تحولات منطقه و در راس آن بحران دوحه، سوریه، لیبی و جنگ یمن گفتگو شد.

همچنین وزیر دفاع قطر با آکار دیدار کرد و دو طرف به بررسی آخرین تحولات روند عملیات نظامی «شاخه زیتون» ترکیه در عفرین به بهانه مبارزه با تروریسم و افراط‌گری پرداختند.

وزارت دفاع قطر اعلام کرد، سفر مقامات نظامی ترکیه به دوحه بیانگر عمق روابط استراتژیکی است که دو کشور را به یکدیگر مرتبط می‌کند و نشان‌دهنده تمایل آنها برای مبارزه با تروریسم، افراط‌گری، حفظ امنیت و ثبات منطقه است.

در حالی که به دنبال قطع روابط چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر با دوحه و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور تنش در منطقه خلیج فارس جریان دارد، روابط ترکیه و قطر در ماه‌های اخیر همگرایی محسوسی را شاهد است.

کشورهای مذکور قطر را به حمایت از تروریسم و برهم زدن ثبات منطقه متهم کردند و این کشور هم با تکذیب این اتهام‌ها، تاکید کرد، اقدامات این کشورها علیه قطر غیر قابل توجیه و براساس ادعاهایی است که صحت ندارد.

پس از این تحولات رئیس جمهور ترکیه بارها بر حمایت خود از قطر تاکید و به دنبال آن ارتش ترکیه صدها تن از نظامیان خود را در پایگاه خود نزدیک دوحه مستقر کرد.

انتهای پیام

‌‌‌‌‌‌

منبع: ایسنا
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=52898

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار