نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
کوالکام

کوالکام و برودکام ۲۵ بهمن‌ماه مذاکره می‌کنند

۱۳۹۶-۱۱-۲۴ / ۱۰:۵۰

براساس اطلاعات ارائه شده دو کمپانی برودکام و کوالکام روز چهارشنبه 25 بهمن ماه برای مذاکره در خصوص پیشنهاد ۱۲۱ میلیارد دلاری برودکام مذاکره می کنند

منابع نزدیک اعلام کرده‌اند که دو کمپانی برودکام و کوالکام روز ۲۵ بهمن‌ماه برای توافق روی پیشنهاد ۱۲۱ میلیارد دلاری برودکام پشت میز مذاکره خواهند نشست.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط منابع نزدیک، دو کمپانی برودکام و کوالکام روز چهارشنبه ۲۵ بهمن‌ماه برای مذاکره در رابطه با پیشنهاد ۱۲۱ میلیارد دلاری برودکام پشت میز مذاکره خواهند نشست. شنیده‌ها نشان از این دارند که این اولین باری است که دو کمپانی با یکدیگر در این خصوص مذاکره خواهند کرد.

این مذاکره در حالی صورت می‌پذیرد که هفته‌ی گذشته برودکام مبلغ پیشنهادی برای تصاحب کوالکام را از ۷۰ دلار به ۸۲ دلار به ازای هر سهم افزایش داد که حجم کلی معامله را به ۱۲۱ میلیارد دلار افزایش می‌دهد. کوالکام هفته‌ی پیش در اولین واکنش به پیشنهاد جدید، اعلام کرد که ۱۲۱ میلیارد دلار پیشنهادشده بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی این کمپانی است.

برودکام پس از ارائه‌ی پیشنهاد، از کوالکام برای برگزاری نشستی دوطرفه طی روزهای آخر هفته‌ی گذشته دعوت کرده بود؛ ولی این موضوع در هفته‌ی گذشته محقق نشد و چهارشنبه‌ی همین هفته شاهد برگزاری نشستی بین دو کمپانی خواهیم بود.

هنوز اطلاعات بیشتری در رابطه با جزئیات این نشست ارائه نشده است؛ ولی به نظر می‌رسد هدف از این تصاحب، تحکیم موقعیت برودکام در بازار تراشه‌های بی‌سیم مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند و در کل، گجت‌های دیجیتال است. کوالکام به‌عنوان یکی از پیشگامان تولید تراشه‌ی مبتنی بر فناوری 5G امید بسیار زیادی برای کسب سهم بزرگی از بازار این حوزه دارد. برودکام نیز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تراشه‌ و تجهیزات بی‌سیم، بخش عمده‌ای از بازار این حوزه را مال خود کرده است.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، برودکام برای اینکه در تصاحب کوالکام با مشکلی از سوی رگولاتوری‌ها روبه‌رو نشود، باید دو بخش از کمپانی کوالکام شامل بخش تراشه‌های بی‌سیم و تراشه‌های RF Front End را به فروش برساند. در صورت فروش این دو بخش، برودکام می‌تواند به‌راحتی و بدون نگرانی از تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، کوالکام را به زیر پرچم خود ببرد.

منبع: زومیت
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=46957


آخرین اخبار

قیمت و شرایط فروش لیفان 820- لیفان x60 و لیفان x50آخرین وضعیت تخصیص ارز ۴۲۰۰تومانی به واردکنندگان خودرو ایران خودرو ۱۷۰میلیارد ریال درمازندران سرمایه گذاری کرد مراکز غیرمجاز دوگانه سوز خودرو تعطیل شود تکلیف قیمت خودروهای داخلی تا اواسط خرداد مشخص می‌شود جزئیات رسمی کیا اسپورتیج فیس لیفت 2019 با چند عکس منتشر شد مشکل رانندگان تانکرهای حمل بنزین برطرف شد تولید سمند از مرز یک میلیون دستگاه عبور می کند پیشنهاد وزارت راه برای افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی کرایه کامیون داران به دولت اصلاحات در واگذاری کارت طرح ترافیک توسعه فناوری‌ها افزایش فراخوان‌ها بی ام و بیش از یک چهارم میلیون خودروی الکتریکی تولید کرده استفراری SP38 رونمایی شد عمکرد ناامیدکننده چلنجر دیمون در برابر لامبورگینی هوراکان یک کاین پاک، با شتاب ۵ ثانیه بکارگیری فناوری جالب برای جلوگیری از ُسر خوردن موتور سیکلت جابجایی‌های غول آسا یک ایرانی سهامدار مک لارن شد ۴ محصول ایران خودرو تا ۴.۸ میلیون تومان گران شد لیست جدید خودروهای سواری مجاز برای واردات در سال ۹۷
پیشین