نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
کاهش

کاهش قیمت لاستیک در روزهای آینده واردات تایرهای تجاری با ارز 4200 تومانی

۱۳۹۷-۰۷-۱۸ / ۰۹:۵۳

سید احسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس درباره افزایش قیمت لاستیک خودروهای سبک و سنگین اظهار داشت: افزایش نرخ ارز باعث افزایش زیاد قیمت لاستیک شده است و در حال حاضر با کاهش نرخ ارز قیمت لاستیک نیز باید در روزهای آینده کاهش زیادی را به خود ببیند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وی ادامه داد: یکی دیگر از علت های افزایش قیمت لاستیک، احتکار آن توسط سودجویان بود که برخی از این انبارها توسط دستگاه های نظارتی و انتظامی کشف شده اند، اما برای جلوگیری از چنین مواری دستگاه قضا باید برخورد قاطعی با محتکران داشته باشد.
طراحی سامانه افق و جلوگیری از دلال بازی
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، نایب رئیس کمیسیون عمران با اشاره به طراحی سامانه افق برای بررسی دقیق واردات و توزیع لاستیک، افزود: با طراحی و عملیاتی شدن این سامانه و شفافیت در نظام خرید و توزیع می‌توان از دلال بازی جلوگیری کرد و نظارت دقیقی بر روی توزیع عادلانه لاستیک در کشور داشت.
کاهش حداقل 45 درصدی قیمت لاستیک خودرو در کشور
علوی با اشاره به شرایط کنونی و افزایش قیمت لاستیک خودرو بیان داشت: در حال حاضر قیمت لاستیک بر اساس ثبت سفارش گذشته اعلام می‌شود و با توجه به کاهش نرخ ارز قیمت لاستیک نیز در روزهای آینده باید حداقل 45 درصد کاهش پیدا کند.
بالا بودن تجهیزات کامیون ها منطقی نیست
علوی در ادامه افزود: قیمت برخی از تجهیزات کامیون ها به هیچ وجه منطقی نیست و قیمت ها باید به شرایط قبل از گرانی ها برگردد. همچنین دولت باید با پرداخت یارانه به کامیون داران از این قشر در این شرایط حمایت کند.
منبع: خودروبانک
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=69004

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار