نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
چطور

چطور با از بین بردن افکار منفی به وزن ایده آل برسیم؟!

۱۳۹۷-۰۹-۱۲ / ۰۹:۱۳

مقوله کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل مبحثی است که بیشتر افراد، به خصوص خانم‌ها درگیر آن هستند اما کسی توجه ندارد که رژیم غذایی تنها راه لاغری نیست.

به گزارش ، همانطور که می‌دانید و یا شنیده‌اید، افکار منفی این توانایی را دارد که شما را از انجام هر فعالیت و رسیدن به هدف منصرف کند، حتی از زندگی کردن ساده!

اما مقوله کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل مبحثی است که بیشتر افراد، به خصوص خانم‌ها درگیر آن هستند و تاجایی که ممکن است سعی می‌کنند شرایطی را فراهم آورند تا به وزن مناسب خود دست پیدا کنند اما، امان از روزی که افکار و امواج منفی بر آن‌ها غالب شود و یا اعتماد به نفسشان به صفر برسد!

در همین راستا باشگاه خبرنگاران جوان اقدام به جمع آوری مطالبی پیرامون کاهش وزن و تاثیر اعتماد بنفس و امواج منفی در این راه کرده است که پیشنهاد می‌کند شما هم آن را مطالعه نمایید.

آیا اضافه وزن برای بدن مضر است؟

با انتشار نتایج یک تحقیق در مجله انجمن پزشکی آمریکا، مشخص شد که وزن مورد علاقه‌ افراد چندان هم با عددی که می‌تواند سلامتی آن‌ها را تضمین کند، شباهتی ندارد.

در واقع برکسی پوشیده نیست که چاقی و اضافه وزن، احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلفی مانند دیابت و فشار خون تا انواع سرطان را افزایش می‌دهد.


این مطلب را از دست ندهید: گل و گیاهی که از چاقی جلوگیری می‌کنند


مشکلات ناشی از چاقی برای مدت زمان طولانی فرد را گرفتار می‌کنند و هزینه‌های مالی و روانی گزافی را روی دوش خانواده‌ها می‌گذارند.

برای این که طرز تفکر صحیحی نسبت به وزن سالم و درست خود پیدا کنید، باید به سه نکته‌ اساسی توجه داشته باشید.

آگاهی از سایز کمر و شاخص توده بدنی (BMI)

شاخص توده بدنی‌تان بر اساس قد و وزن شما محاسبه می‌شود و برای سنجیدن میزان چربی بدن و محاسبه اضافه وزن معیار خوبی به شمار می‌رود. البته گاهی ممکن است شاخص BMI چندان هم اطلاعات دقیقی در اختیار شما قرار ندهد. به عنوان مثال یک شخص با اندام عضله‌ای، چربی بدنش در شاخص بیش از مقدار واقعی نشان داده می‌شود، به گفته‌ یکی از کارشناسان تغذیه، شاخص توده‌ بدنی تنها و تنها یک تخیمن برای برقراری ارتباط میان وزن و قد افراد است.


بیشتر بدانید: راز به کار بردن خشم در جهت مثبت چیست؟


اندازه گیری دوره‌ای سایز کمر شما، تصویر بهتری از سلامتتان را در اختیار شما می‌گذارد. سایز کمرتان را اندازه بگیرید و در صورت ثبت عددی بیش از ۳۵ اینچ برای بانوان و ۴۰ اینچ برای آقایان، وقتش رسیده تا به سلامتی خود بیشتر اهمیت دهید.

برداشتن تمرکز از روی وزن ایده آل

به بعضی از دکتر‌ها که مراجعه کنید، در می‌یابید که حتی اجازه نمی‌دهند در مورد وزن ایده آل صحبت کنید.

زیرا دست یابی به چنین وزنی کاری به شدت سخت و گاهاً مضر برای سلامتی است.


این مطلب را از دست ندهید: هیچ گاه با افراد منفی باف، بگو مگو نکنید


در واقع همین که شروع به کاهش وزن، هر چند اندک کنید، روند مثبتی در سلامت خود مشاهده خواهید کرد.

اهداف کوتاه مدت تری برای کاهش وزن خود مشخص کنید. به این ترتیب انگیزه خواهید داشت تا مسیر تناسب اندام خود را با اراده‌ بیشتری طی کنید.

هرگز دیر نیست!

شکی نیست که وقتی سن یک فرد بالا می‌رود، حجم عضلات بدنش کاهش می‌یابد و از قدرت آنها تحلیل می‌رود. این جزئی از طبیعت بدن ماست، اما هرگز دلیلی بر عدم تلاش نخواهد بود. با یک برنامه‌ی تمرینی اصولی در کنار تغذیه‌ مناسب، می‌توانید در سنین بالا هم چربی‌هایتان را کاهش دهید و تعادل بیشتری در اندام خود به وجود بیاورید.


این مطلب را از دست ندهید: کاهش وزن بدون دارو / راه های آسان برای لاغر شدن


رابطه تناسب اندام و اعتماد به نفس چیست؟

افراد برای رسیدن به تناسب اندام و اعتماد به نفس مطلوب، باید به دنبال روش‌هایی مناسب باشند از آنجایی که رابطه تناسب اندام و اعتماد به نفس، دو طرفه است بالا بودن هر کدام، موجب تقویت دیگری می‌شود. اگر فرد اعتماد به نفس بالایی داشته باشد رسیدن به تناسب اندام راحت‌تر خواهد بود و با انجام روش‌های مناسب به بدنی متناسب و سالم خواهد رسید، ولی در صورت نداشتن اعتماد به نفس، مسیر رسیدن به تناسب اندام دشوار خواهد بود.

افراد با رژیم‌های غذایی مناسب که توسط متخصصین تغذیه ارائه می‌شود، می‌توانند نیاز‌های غذایی و عدم دریافت مناسب ویتامین‌ها و املاح معدنی لازم را بر طرف کنند. رژیم غذایی مناسب همراه با چکاپ‌های منطبق با زمانبندی می‌تواند روش مناسبی برای رسیدن به تناسب اندام باشد.


این مطلب را از دست ندهید: یک حرکت ورزشی شگفت انگیز برای کاهش وزن


روش دیگر برای رسیدن به تناسب اندام انجام ورزش است. اما ورزش می‌بایست کاملا منطقی و علمی باشد. باید به‌ صورت مرتب ورزش کنید و انتخاب ورزش مناسب با علایق و روحیات شما بیشتر به شما بستگی دارد، لذا بهترین و ساده‌ترین ورزش برای این موضوع، انجام پیاده روی است.

امروزه پزشکان از روش‌های دیگری نیز برای تناسب اندام استفاده می‌کنند و با انجام جراحی‌های زیبایی در چاقی‌های مفرط، فرد را به تناسب اندام می‌رسانند، اما این روش برای افرادی توصیه می‌شود که روش‌هایی مانند ورزش و رژیم درمانی برای آن‌ها جواب نمی‌دهد. پزشکان از روش‌هایی مانند لیپولیز، برداشت چربی و .. استفاده می‌کنند.

اعتماد به نفس چگونه باعث تناسب اندام می‌شود؟

اعتماد به نفس بالا به بهبود روند لاغری و کاهش وزن کمک بسیاری می‌کند و همچنین کاهش وزن بیش از حد و یا چاقی مفرط منجر به کاهش اعتماد به نفس می‌شود در نتیجه رابطه بین تناسب اندام و اعتماد به نفس مستقیم است و تغییر هر یک موجب تغییر در دیگری می‌شود.

در صورتی که از چاقی مفرط رنج می‌برید با کاهش وزن اعتماد به نفس شما افزایش خواهد یافت و از طرفی شادی، تمجید از خود، عدم تنبلی و بی‌انگیزگی و ... اعتماد به نفستان را بیشتر کرده و منجر به کمک در سیر لاغری‌تان خواهد شد.

افراد با انگیزه‌های مختلفی وزن خود را کاهش می‌دهند. برخی برای کمک به سلامتی بدن وزن خود را کم می‌کنند و برخی دیگر برای رسیدن به تناسب و زیبایی اندام، سعی در لاغر کردن خود دارند. با توجه به اینکه افراد چاق عموما احساس خوبی نسبت به خود ندارند و در مقابل افراد دارای تناسب اندام، ظاهری خوش تیپ‌تر و جذاب دارند و بیشتر از طرف دوستان، نزدیکان، ارتباطات خانوادگی و ... مورد تشویق قرار می‌گیرند که این عوامل خود باعث می‌شود اعتماد به نفس بیشتری در فرد ایجاد شود.


این مطلب را از دست ندهید: عضله بیشتر چربی کمتر / کم شدن وزن یا کاهش سایز؟


در جوامع امروزی با توجه به شرایط زندگی، چاقی از معضلات بزرگی است که علاوه بر تهدید سلامتی افراد، اعتماد به نفس آن‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

همچنان که افراد دارای تناسب اندام مورد تشویق قرار می‌گیرند افراد چاق نیز همیشه در معرض انتقاد قرار دارند و سرکوب‌ها و جملات آزار دهنده موجب تخریب اعتماد به نفس در آن‌ها می‌شود.

تحقیقات در این زمینه همچنین نشان می‌دهد که  کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند به شکلی ناخودآگاه بیشتر غذا می‌خورند، همچنین اراده ورزش و کاهش وزن جدی ندارند و همچنین مکانیسیم دفاعی ضعیفی دارند. بنابرین برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام ابتدا باید ذهن ناخودآگاه را به درستی برنامه ریزی کنید و با اعتماد به نفس و افکار مثبت اقدام به کاهش وزن و لاغری کنید.


این مطلب را از دست ندهید: راهکارهای برخورد با انسان های موج منفی!این مطلب را از دست ندهید: با این 14 راه از انرژی های منفی دور شوید


مبارزه با افکار منفی برای رسیدن به تناسب اندام و اعتماد به نفس

افکار منفی شما را از انجام هر فعالیت و رسیدن به هدف منصرف می‌کند و بزرگترین مانع برای رسیدن به تناسب اندام نیز هست بنابرین برای رسیدن به موفقیت در هر کاری ابتدا باید افکار منفی را از بین ببرید تا بتوانید بهترین عملکرد خودتان را ارائه بدهید برای این کار اتفاقات مربوط به گذشته را رها کنید و مثبت و سازنده برای آینده برنامه ریزی کنید.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=70351

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

مونتاژ چه خودروهایی در کشور متوقف شده است؟ از هیوندای i20 تا لیفان x60 و MG 360 واکنش تاریخی سازمان تعزیرات به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو آغاز پیش فروش مرحله دوم چری تیگو 7 از دوشنبه هفته جاری استفاده از قطعات یدکی اصلی، تضمینی برای ایمنی مشتریان مدیران خودرو نگاهی به قیمت جک S3 در بازار آزاد - جدول و امکانات آزمایش متفاوت مرسدس بنز E200 ضعیف ترین مدل E CLASS چقدر سریع است؟ - فیلم ریشه حساسیت عمومی به قیمت خودرو نتیجه انحصار در تولید لاستیک ایرانی عرضه تایر خاص 500درصد گران‌تر از نمونه خارجی! گزارش تصویری از گردهمایی خودروهای اسپرت و تیونینگ شده در بوستان ولایت ام وی ام ایکس 22 کراس‌اور موفق در بازار ایران پیش فروش سایپا تیبا با پیش پرداخت 14 میلیون تومانی راهکار یک عضو کمیسیون صنایع مجلس برای کاستن از التهابات بازار خودرو نگاهی به قیمت ام جی GS در بازار - جدول قیمت کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار تهران - جدول بیسو هم مشمول ممنوعیت واردات خودرو می شود؟ جلوگیری از ورشکستگی خودروسازان با پرداخت تسهیلات ۳۰ هزار میلیاردی قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت سایپا با پراید 35 میلیونی ضرر می‌کند! هزینه سنگین استفاده از خودروهای شخصی در مقایسه با تاکسی های اینترنتی نمایش نمونه واقعی -بامبلبی- در نمایشگاه لس آنجلس - تریلر فیلم چالش خودرو در جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین
پیشین