نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
نگاه

نگاه نگران سهامداران خودرویی به چالش‌های پیش روی گروه

۱۳۹۶-۰۷-۲۰ / ۱۰:۰۹

امروز شاخص کل گروه خودرو و ساخت قطعات با افت 32 واحدی در ارتفاع 16 هزار و 29.7 واحد ایستاد.

  روز جاری تعداد بیش از 121 میلیون ورقه سهم خودرویی به ارزش 15 میلیارد تومان  معامله شد و شاخص گروه فاصله چندانی تا عقبگرد به ارتفاع 15 هزار واحدی ندارد.
هم چنین نماد خساپا لیدر روز جاری به قیمت 105 تومان که کف حمایتی محکم سهم هست رسید و اگر طی معاملات هفته آتی از این سطح پایین تر رود، شاهد ریزش قابل توجه گروه و بازار بورس خواهیم بود.
خودرو نیز حوالی صفر منفی در قیمت 244.8 تومان به کار خود پایان داد، مابقی نمادها نیز کم رمق بودند و رشد و افتهای جزئی را به ثبت رسانیدند . در این میان خاهن که چند روزی مورد توجه اهالی بازار قرار گرفته بود  امروز علی رغم شفاف سازی در کدال مبنی بر قرار داد ساخت و فروش قالب د با شرکت ایتالیایی ساپکو، حوالی صفر مثبت تابلو در قیمت پایانی  381 تومان قرار گرفت.
به این ترتیب بیشترین رشد قیمتی امروز گروه به نماد خوساز در قیمت 177 تومان با رشد 3 درصدی تعلق گرفت و هیچ نمادی در روز جاری بیشتر از 1 درصد افت قیمتی تجربه نکرد.
لازم به ذکر است،  از چالش های مهم پیش روی گروه می توان به احتمال شکسته شدن حمایت محکم 105 تومانی سایپا و رسیدن شاخص به کانال 15 هزار واحدی، تعهد و یا عدم تعهد ترامپ به برجام و افزایش نرخ دلار به بالای سطح روانی 4 هزار تومان اشاره کرد.

منبع: عصر خودرو
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=22731

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

آشوب در بازار چه کسی پاسخگوی ضرر و زیان هنگفت مشتریان خودروهای وارداتی است؟ وضعیت هیوندای اکسنت در بازار آزاد مونتاژی نافرجام! تحریم‌های داخلی علیه خودروسازی مجمع گنگسترها ملاقات با پنج نسل مختلف تویوتا سوپرا کیفیت خودروهای داخلی در چاله تحریم لوئیس همیلتون قرارداد دو ساله جدیدی را با مرسدس بنز امضا کرد هیوندای i30N هالو در حال توسعه است نسخه موبایل بازی فرمول یک منتشر می‌شود فراخوانی بوگاتی شیرون به علت نقص فنی در کیسه هوا فولکس واگن گلف GTI، قربانی تست آلایندگی و مصرف سوخت WLTP پژو۴۰۵ ۹۰۰ هزار تومان گران شد توزیع کارت بلیت خبرنگاری از سر گرفته شد با ۲۰میلیون هم می‌توان خودرو خرید؟ -جدول بدهی ۳۹.۵ میلیون دلاری ونزوئلا در سال ۹۰ به سایپا BYD اس۶، سربلند در میان مشتریان با ۳۴ میلیون تومان صاحب ۲۰۶ SD شوید آغاز پیش‌پرداخت کارمزد در جایگاه‌های سوخت از فردا دلایل نارضایتی مشتریان از خدمات خودرویی اعلام شد ۴ فایده مهم دوچرخه‌سواری برای سلامتی تحریم‌های داخلی علیه خودروسازی
پیشین