نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
نایب

نایب رییس، دبیر و خزانه‌دار بازنشسته فدراسیون‌ها باید بروند

۱۳۹۷-۰۹-۱۲ / ۰۹:۰۲

با استناد به اساسنامه مشترک فدراسیون‌های ورزشی و با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید تمامی افراد بازنشسته از سمت‌های خود در هیات رییسه فدراسیون‌ها کناره‌گیری کنند، هیات رییسه‌ای که نایب رییس، دبیر و خزانه‌دار نیز جزو آنهاست.

، اینکه چرا برخی از مدیران حاضر نیستند پس از سال ها حضور در مناصب مدیریتی دل از میز و صندلی‌های خود بکنند و با تعظیم برابر قانون به ادعاهای چند ساله خود مبنی بر التزام به قانون جامه عمل بپوشانند نه تنها مایه تعجب که مایه تاسف است.

در شرایطی که کشور با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از جوانان تحصیلکرده و با انگیزه بدنبال یافتن شغل و نشان دادن توانایی‌های خود هستند، اما برخی افراد از جمله در ورزش کشور تا جایی سال‌ها حضور در عرصه های مختلف مدیریت به زبان‌شان مزه کرده که ظاهرا قانون هم به سختی توان کندن آنها را از میز و صندلی‌هایشان ندارد و این قبیل افراد به زعم خود تا حدی شیفته خدمت به مردم و نه کسب منافع مادی هستند که با وجود تاکید قانون باز هم البته به زعم خود می‌خواهند در سنگر خدمت آن هم فقط در عرصه مدیریت به ورزش کشور خدمت کنند.

بر اساس اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی که وجه مشترک تمامی فدراسیون‌ها به غیر از فوتبال، کشتی و قایقرانی است، قانون جدید منع ادامه فعالیت بازنشستگان شامل اعضای هیات رییسه فدراسیون‌ها که شامل رییس، نایب رییس، دبیر، خزانه‌دار، کارشناس خبره ورزشی و 4 نفر پیشنهادی رییس فدراسیون با تایید وزارت ورزش است، می‌شود و این افراد در صورت بازنشستگی نمی‌توانند به فعالیت خود در این پست‌ها ادامه دهند.

اما در حالی که ورزش ایران نیز همانند سایر بخش‌ها درگیر اجرایی شدن این قانون همراه با نظارت و تاکید نهادهای نظارتی است، نه تنها برخی از روسای فدراسیون‌ها بلکه اعضای هیات رییسه برخی فدراسیون‌ها نیز به هر شکل ممکن به دنبال ادامه حضور در سمت‌های خود هستند.

اما اتفاق غیر منتظره دیگر درباره انتصاب اخیر در فدراسیون جودو است، در جایی که سردار محمد درخشان رییس سابق فدراسیون جودو ماه گذشته بدلیل بازنشستگی مجبور به استعفا از ریاست فدراسیون جودو شد اما بلافاصله و پس از تنها 2 روز توسط سرپرست فدراسیون به عنوان نایب رییسی این فدراسیون منصوب شد تا در قبال سکوت مسئولان وزارت ورزش شاهد یک اقدام غیرقانونی محرز باشیم.

امید است مسئولانی که قانون منع ادامه فعالیت بازنشستگان شامل حالشان می‌شود بدون حاشیه از سمت‌های خود کنار بروند و راه را برای ورود افراد دیگر به چرخه مدیریت ورزش باز کنند.

انتهای پیام

‌‌‌‌‌‌

منبع: ایسنا
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=70334

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

مونتاژ چه خودروهایی در کشور متوقف شده است؟ از هیوندای i20 تا لیفان x60 و MG 360 واکنش تاریخی سازمان تعزیرات به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو آغاز پیش فروش مرحله دوم چری تیگو 7 از دوشنبه هفته جاری استفاده از قطعات یدکی اصلی، تضمینی برای ایمنی مشتریان مدیران خودرو نگاهی به قیمت جک S3 در بازار آزاد - جدول و امکانات آزمایش متفاوت مرسدس بنز E200 ضعیف ترین مدل E CLASS چقدر سریع است؟ - فیلم ریشه حساسیت عمومی به قیمت خودرو نتیجه انحصار در تولید لاستیک ایرانی عرضه تایر خاص 500درصد گران‌تر از نمونه خارجی! گزارش تصویری از گردهمایی خودروهای اسپرت و تیونینگ شده در بوستان ولایت ام وی ام ایکس 22 کراس‌اور موفق در بازار ایران پیش فروش سایپا تیبا با پیش پرداخت 14 میلیون تومانی راهکار یک عضو کمیسیون صنایع مجلس برای کاستن از التهابات بازار خودرو نگاهی به قیمت ام جی GS در بازار - جدول قیمت کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار تهران - جدول بیسو هم مشمول ممنوعیت واردات خودرو می شود؟ جلوگیری از ورشکستگی خودروسازان با پرداخت تسهیلات ۳۰ هزار میلیاردی قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت سایپا با پراید 35 میلیونی ضرر می‌کند! هزینه سنگین استفاده از خودروهای شخصی در مقایسه با تاکسی های اینترنتی نمایش نمونه واقعی -بامبلبی- در نمایشگاه لس آنجلس - تریلر فیلم چالش خودرو در جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین
پیشین