نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
ماتئو

ماتئو رنتزی رسما از ریاست حزب چپ‌میانه دموکراتیک استعفا کرد

۱۳۹۶-۱۲-۲۲ / ۱۱:۲۰

نخست‌وزیر سابق ایتالیا در پی شکست سنگین در انتخابات پارلمانی، رسما کناره‌گیری خود از رهبری حزب چپ‌میانه دموکراتیک را اعلام کرد. رهبر موقت این حزب تاکید دارد از طرح ماتئو رنتزی تبعیت کرده و بدون پیوستن به دولت آتی در جایگاه اپوزیسیون قرار خواهد گرفت.

، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیچ حزب یا ائتلافی نتوانست در انتخابات پارلمانی چهارم مارس در ایتالیا اکثریت قاطع آراء را به دست آورد تا اینکه بتواند به تنهایی دولت تشکیل دهد. اکنون مذاکرات مشخص می‌کند که جنبش ضد تشکیلاتی پنج ستاره که بیشترین آراء را دارد یک دولت باثبات تشکیل می‌دهد یا ائتلاف جناح راستگرا به رهبری لیگ ضد مهاجرت که کنترل بیشترین کرسی‌های پارلمانی را دارد.

مائوریزیو مارتینا، رهبر موقت حزب دموکراتیک می‌گوید حزب لیگ و جنبش پنج ستاره اکنون دیگر بهانه‌ای ندارند و باید مسوولیت تشکیل دولت را بپذیرند. ماتئو سالوینی، رهبر حزب لگا نورد(لیگ شمالی) دوشنبه تشکیل دولت با حزب دموکراتیک یا پائولو جنتیلونی، نخست‌وزیر کنونی را رد کرد. این اتفاق پس از آن افتاد که اصلی‌ترین رقیب او سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا خواستار حمایت حزب دموکراتیک شد تا انتخابات جدید برگزار نشود.

سالوینی پس از نشست با حزبش به خبرنگاران گفت: ایتالیایی‌ها به ما رای ندادند که دوباره رنتزی را به دولت بازگردانیم. آیا فکر می‌کنید حامیان حزب لیگ می‌خواهند جنتیلونی در قدرت باشد؟

پارلمان جدید ۲۳ مارس اولین جلسه را تشکیل می‌دهد. اصلی‌ترین وظیفه آن انتخاب روسای دو مجلس خواهد بود که چشم‌انداز پویایی حزبی در داخل پارلمان را مشخص می‌کند. رسانه‌های ایتالیایی گزارش می‌دهند تنها راه برون‌رفت از بن‌بست پارلمانی شاید تشکیل یک دولت وحدت ملی با مشارکت تمام احزاب اصلی باشد. سالوینی اخیرا گفته که لیگ باید کنترل یکی از مجلس‌ها و جنبش پنج ستاره کنترل یکی دیگر از مجلس‌ها را بر عهده بگیرد. با این وجود، فورزا ایتالیا که به دنبال برقراری رابطه با چپ‌میانه (دموکراتیک) است، پیشنهاد داد تا محافظه‌کاران از یک نامزد حزب دموکراتیک برای یکی از مجلس‌های پارلمان حمایت کنند.

انتهای پیام

‌‌‌‌‌‌

منبع: ایسنا
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=52897


آخرین اخبار

برقی کردنBRT، کم هزینه‌تر از تراموا است تکاپو برای عقبگرد قیمت خودرو در ایران آخرین وضعیت قرارداد ولغدر با ایران خودرو دیزل کسی قدرت مالی برای احتکار قطعات یدکی خودرو ندارد تولید ۴ سواری متوقف شد جذابیت تاکسی‌های اینترنتی در روسیه همزمان با جام جهانی قیمت انواع محصولات سایپا ۲ تیر۹۷ قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۲ تیر۹۷ پیش بینی فاز جدید افزایش قیمت وارداتی ها با ارز صادراتی شورولت بلیزر 2019 رونمایی شد ۲۵ درصد مالیات بر موتورسیکلت‌های امریکایی اولین پاسخ اروپا به ترامپ شرکت خودروسازی تویوتا به تبعیت از آمریکا ایران را تحریم کرد شرایط فروش محصولات ایران خودرو در تیر 97 با قیمت قطعی شرایط فروش خودروهای لیفان ایکس 50 و ایکس 60 در تیر 97 اعلام شد بازگشت پرفروش ترین سدان بازار آمریکا به قاره سبز تویوتا کمری هیبریدی به جنگ فولکس واگن می رود معرفی تیونرهایی که بعدها به خودروسازی مستقل بدل شدند‌ آشنایی با خودروهای مفهومی پرنده شرایط فروش اقساطی لیفان X۶۰ تیرماه اعلام شد اصلاحیه-مرحله جدید فروش محصولات ایران خودرو با قیمت قطعی افت قیمت رنو ساندرو در بازار آزاد تا چه حد بوده است؟
پیشین