نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
عملکردم

عملکردم را در وزارت کار موفقیت‌آمیز می‌دانم- مجلس باید برای خروج صندوق‌ها از بنگاه‌داری، به من پاداش دهند- همین که تثبیت شغل کردیم هنر است

۱۳۹۶-۱۲-۲۲ / ۱۱:۱۳

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: عملکرد خود را موفقیت‌آمیز می‌دانم چرا که صبح تا شب کار کردم و برای کار خود انگیزه‌ کافی و ایده‌ها و نظریه‌های قوی داشتم و از تیم بسیار خوبی استفاده کردم.

به گزارش  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه استیضاح خود در صحن علنی مجلس که امروز سه‌شنبه (22 اسفند ماه) برگزار شد، گفت: بنده همواره گفته‌ام که استیضاح را حق مجلس می‌دانم چراکه نمایندگان عصاره فضایل ملت هستند، اما متأسفانه در این جلسه برخی از نمایندگان برخلاف مشی قانون عمل کردند و در اظهارات خود مباحث خارج از استیضاح را مطرح کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بنده 29 مرداد ماه برنامه خود برای تصدی این وزارتخانه را به مجلس ارائه دادم که 191 تن از نمایندگان به آن رأی دادند متذکر شد: مشتاق هستم که استیضاح کنندگان نه براساس کلیات بلکه با اعداد و ارقام بگویند که انحراف برنامه‌های بنده در چه بخش‌هایی بوده است و کلی‌گویی نکنند.

وی تصریح کرد: عمده مسائلی که مطرح شد درباره شرکت‌های وابسته به وزارتخانه کار بود، متأسفم که کارکردهای اجتماعی این وزارتخانه به مجموعه‌های اقتصادی چون شستا به شکلی اغراق‌آمیز تقلیل یافته است.

ربیعی با تأکید بر اینکه این وزارتخانه مسائل بسیار بنیادی را در نظر دارد، گفت: مسائلی چون برقراری عدالت، فقرزدایی، بهبود معیشت و رفع بیکاری مسائلی است که ما پیش رو داریم و باید با فهم درست و اصلاحات ساختاری این مباحث را حل و فصل کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بسیاری از کسانی که اخیرا در اغتشاش‌ها شرکت کردند در فقر و بیکاری بسر می‌بردند، تأکید کرد: بنده در زمان این اغتشاش‌ها به بسیاری از این شهرها رفتم و باید بگویم که غالب کسانی که در اغتشاش‌ها بودند و شرکت‌کردند، دارای شغل بودند.

وی تأکید کرد: بنده عملکرد خود را موفقیت‌آمیز می‌دانم چرا که صبح تا شب کار کردم و برای کار خود انگیزه‌ کافی و ایده‌ها و نظریه‌های قوی داشتم و از تیم بسیار خوبی استفاده کردم.

ربیعی با اشاره به اینکه یکی از اقداماتی که برای کارآمدی شرکت‌ها انجام دادیم حرکت به سمت شفاف‌سازی است، اظهار کرد: بنده نه به عنوان نظریه اقتصادی بلکه به عنوان نظریه مبارزه با مفاسد می‌گویم که باید به سمت غیر بنگاه‌داری حرکت کنیم و این رویه را به شدت دنبال کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پرونده‌های زیادی مربوط به شرکت‌های اقتصادی کشف شد و کدامیک از این پرونده‌ها به وزارتخانه من مربوط است؟ تصریح کرد: دوره مدیریت سوپر گذشته و بنده هم ادعای آن را ندارم، اما تیمی پاکدست و سالم گذاشتم که با روندی سالم کار کردند به طوری که تیمی که امروز در هیئت مدیره شستا هستند، از برجسته‌ترین اقتصاددانان هستند و بنده ثبات مدیریت را در سازمان تأمین اجتماعی حفظ کرده‌ام.

وی افزود: خوشحالم که 90 درصد شرکت‌های تابعه در بورس هستند و موفق شدند که هرجا تخلفی صورت گرفت با آن برخورد کنم.

ربیعی اظهار کرد: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان یک الگو، برنامه‌ای را آغاز کرده که تا شهریورماه 97 بنگاه‌های کم‌بازده را خارج کند و پول آن را برای سرمایه‌گذاری و بهبود وضعیت کارگران هزینه کند، چراکه بنده امروز کارگران را هم مثل کارفرمایان خودم می‌دانم و مجلس باید به بنده پاداش دهد که به دنبال آن هستم که صندوق‌ها را از بنگاه‌داری خارج کنم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید وضعیتی که به بنده داده شد هم در ارزیابی‌ها مورد لحاظ قرار گیرد، گفت: برای مثال میانگین فروش کل شستا در دولت گذشته 8 هزار و 800 میلیارد تومان بود، اما ما آن را به 21 هزار میلیارد تومان رساندیم و همچنین ارزش سرمایه‌گذاری این شرکت در دولت گذشته 26 هزار میلیارد تومان بود که ما آن را به 33 هزار و 500 میلیارد تومان رساندیم و ما وارث وضعیتی بودیم که آن را تغییر دادیم.

وی تأکید کرد: بنده در روز رأی اعتماد هم گفتم که باید صندوق‌ها را رها کنیم و باید به سرمایه‌گذاری و افزایش سرمایه در صندوق‌ها بپردازیم، چرا که اصلاحات ساختاری هم از این طریق نجام می‌شود.

ربیعی با تأکید بر اینکه بنده همواره به دنبال تثبیت شغل بوده‌ام، اظهار کرد: یکی از اهداف بلند ما آن بود که شرکت‌ها زیانده نشوند و از سوی دیگر همین که به دنبال تثبیت شغل‌ها بوده‌ایم هنر است و اگر به دنبال فکر اقتصادی بودند این کار را انجام نمی‌دادند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: شرکت ذوب‌آهن اصفهان و صنعت فولاد قبل از واگذاری به وزارتخانه کار 8 هزار پرسنل داشت، اما امروز 16 هزار پرسنل مستقیم و غیرمستقیم دارد و باید به این پاسخ داد که آیا انجام این کار هنر نبوده است؟

این خبر در حال تکمیل است...

منبع: باشگاه خبرنگاران
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=52882

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

مونتاژ چه خودروهایی در کشور متوقف شده است؟ از هیوندای i20 تا لیفان x60 و MG 360 واکنش تاریخی سازمان تعزیرات به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو آغاز پیش فروش مرحله دوم چری تیگو 7 از دوشنبه هفته جاری استفاده از قطعات یدکی اصلی، تضمینی برای ایمنی مشتریان مدیران خودرو نگاهی به قیمت جک S3 در بازار آزاد - جدول و امکانات آزمایش متفاوت مرسدس بنز E200 ضعیف ترین مدل E CLASS چقدر سریع است؟ - فیلم ریشه حساسیت عمومی به قیمت خودرو نتیجه انحصار در تولید لاستیک ایرانی عرضه تایر خاص 500درصد گران‌تر از نمونه خارجی! گزارش تصویری از گردهمایی خودروهای اسپرت و تیونینگ شده در بوستان ولایت ام وی ام ایکس 22 کراس‌اور موفق در بازار ایران پیش فروش سایپا تیبا با پیش پرداخت 14 میلیون تومانی راهکار یک عضو کمیسیون صنایع مجلس برای کاستن از التهابات بازار خودرو نگاهی به قیمت ام جی GS در بازار - جدول قیمت کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار تهران - جدول بیسو هم مشمول ممنوعیت واردات خودرو می شود؟ جلوگیری از ورشکستگی خودروسازان با پرداخت تسهیلات ۳۰ هزار میلیاردی قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت سایپا با پراید 35 میلیونی ضرر می‌کند! هزینه سنگین استفاده از خودروهای شخصی در مقایسه با تاکسی های اینترنتی نمایش نمونه واقعی -بامبلبی- در نمایشگاه لس آنجلس - تریلر فیلم چالش خودرو در جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین
پیشین