نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
صنعت

صنعت قطعه سازی در آستانه تعطیلی احتمال بیکاری 250 هزار نفر

۱۳۹۷-۰۷-۱۹ / ۰۹:۲۷

محمدرضا نجفی منش دبیر انجمن قطعه سازان خودرو اظهار داشت: شرایط قطعه سازان در کشور در وضعیت مناسبی قرار ندارد و علی رغم پتانسیل بالای تولیدکنندگان قطعه در کشور اما دست آن ها با وضع قوانین تازه بسته شده و در شرایط مبهمی به سر می‌برند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وی ادامه داد: دولت با مصوبه ای با پرداخت مابه التفاوت ارز برای ترخیص برخی قطعات و مواد اولیه که مشابه داخل ندارند موافقت کرده، اما قوانین تازه باعث بروز مشکلاتی برای قطعه سازان شده که موجب از بین رفتن اعتماد بخش خصوصی خواهد شد. تعداد زیادی از قطعه سازان به دلیل کمبود نقدینگی قادر به پرداخت مابه التفاوت ارز نیستند و این مورد باعث حضور دلالان و افزایش قیمت ها شده است.

اثرات منفی حضور شورای رقابت در قیمت گذاری
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، نجفی منش درباره قیمت گذاری از سوی شورای رقابت بیان داشت: حضور شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو اثرات منفی داشته و باعث وارد شدن خسارت 20 میلیارد تومانی به تولیدکنندگان شده است و در سال گذشته شرکت خودروسازی سایپا 2 هزار میلیارد تومان خسارت دید. وی با اشاره به تجربه موفق تنظیم بازار خودرو در سال های 76 تا 86 تصریح کرد: قیمت گذاری در این سال ها توسط سازمان حمایت تجربه موفقی بود که نوسانات بازار را در آن سال ها به خوبی مدیریت کرد و باعث تنظیم بازار خودرو شد.
وی در پایان گفت: قطعه سازان با مشکل تامین مواد اولیه مواجه هستند و که باعث کاهش 50 درصدی تولید خودرو شده و این کمبود موجب افزایش قیمت ها شده است. همچنین تولید قطعه سازان نیز 50 درصد کاهش داشته است و اگر مشکلات صنعت قطعه سازی برطرف نشود و وضع با این صورت باقی بماند صنعت قطعه سازی در آینده نه چندان دور تعطیل خواهد شد.
منبع: خودروبانک
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=69045

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

شرایط پیش فروش جک اس 5 اتوماتیک در آذر 1397 اعلام شد شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو در آذرماه 97 شرایط پیش فروش محصولات ایران خودرو در آذر 1397 طرح جدید فروش و پیش فروش محصولات ایران خودرو - آذر 97 شرایط پیش فروش جک S5 با قیمت قطعی و تخفیف ویژه به مناسبت شب یلدا - جدول علاءالدین بروجردی خواستار ادامه فعالیت عظیم خودرو شد - فیلم قیمت خودروهای‌ وارداتی دست‌دوم در بازار -جدول راه ترخیص خودروهای مانده در گمرک قیمت خودروهای داخلی بر اساس 5 درصد کمتر از حاشیه بازار چقدر می‌شود؟ قیمت سیتروئن سی 3 رسما اعلام شد تخفیف سایپا برای تسویه حساب مشتریان فصل چهارم گرند تور با تغییراتی به زودی منتشر می شود قیمت جدید خودروهای وارداتی در بازار - جدول ساخت ترمز فورد موستانگ GT500 با چاپگر 3 بعدی انقلاب در صنعت خودروسازی روش های عجیب شرکت های واردکننده برای ادامه حیات در دوران تحریم و ممنوعیت تویوتا هایلوکس در برابر مرسدس بنز x کلاس جنگ تمام عیار میان 5 پیکاپ معروف بازار - فیلم شروط ترخیص خودروهای در گمرک مانده نفوذ گوگل به خودروهای ولوو سیستم عامل اندرویدی مخصوص خودروهای هوشمند خرید و فروش 206 تیپ 1 در دیوار هنوز ادامه دارد دلبر که جان فرسود از او معرفی تویوتا کرولا هیبریدی جدید وقتی تکنولوژی سبز فراگیر می شود تازه ترین قیمت خودروهای داخلی در هفته ای که گذشت - جدول
پیشین