نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
دکمه

دکمه اگزوز اسپرت آپشن خاص در خودرو

۱۳۹۷-۰۱-۲۳ / ۱۰:۱۰

با یک دکمه می‌توان صدای سیستم اگزوز خودرویتان را تغییر دهید. تکنولوژی که چند سالی است برروی برخی از خودروها مشاهده می‌شود.

پورشه مازراتی جگوار با اضافه کردن یک دکمه در بخش کنسول میانی خودروهایشان توانسته‌اند حس و حال رانندگی را تغییر دهند. این دکمه که به نوعی یک آپشن در خودرو محسوب می‌شود طرفداران زیادی دارد. درحالت استاندارد شما صدای بسیار معمولی و ساده از اگزوزهای خودرویتان خواهید شنید. صدایی که شاید چندان برایتان هیجان انگیز و دلنواز نیست. اما وجود دکمه اگزوز اسپرت باعث شده تا رانندگی با خودرو لذت بخش‌تر شود. شما فقط کافی است که دکمه مورد نظر را فعال کنید.

که در بسیاری از خودروهای نظیر پورشه این دکمه در وسط کنسول میانی و پایین‌تر از اهرم جعبه دنده تعبیه شده است. در خودروهایی نظیر مازراتی نیز این دکمه در بخش کنسول میانی و نوار کنار صفحه نمایش قرار دارد. دکمه ای که عبارت Sport برروی آن حک شده است.دکمه اگزوز اسپرت باعث می‌شود صدای طنین انداز و دلنشین‌تری از خودرو شنیده شود. با فعال سازی این دکمه موتور میزان اندکی بنزین را با تاخیر به چرخه احتراق وارد چرخه احتراق می‌کند.

همچنین سوپاپ در این مواقع اگزوز را باز نگه می‌دارد تا در زمان کم کردن سرعت صدایی با فرکانس کم ایجاد شود. در برخی مواقع نیز آتش از اگزوز خارج می‌شود که البته نوع بنزین مصرفی نیز بسیار مورد اهمیت است. همچنین برای انکه بتوانید آتش از اگزوز خودرو خارج کنید باید کمی هم در بخش سیستم اگزوز دستکاری و تغییراتی انجام دهید.

منبع: رکاب
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=56541

تلگرام مقالاات خودرو


آخرین اخبار

مونتاژ چه خودروهایی در کشور متوقف شده است؟ از هیوندای i20 تا لیفان x60 و MG 360 واکنش تاریخی سازمان تعزیرات به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو آغاز پیش فروش مرحله دوم چری تیگو 7 از دوشنبه هفته جاری استفاده از قطعات یدکی اصلی، تضمینی برای ایمنی مشتریان مدیران خودرو نگاهی به قیمت جک S3 در بازار آزاد - جدول و امکانات آزمایش متفاوت مرسدس بنز E200 ضعیف ترین مدل E CLASS چقدر سریع است؟ - فیلم ریشه حساسیت عمومی به قیمت خودرو نتیجه انحصار در تولید لاستیک ایرانی عرضه تایر خاص 500درصد گران‌تر از نمونه خارجی! گزارش تصویری از گردهمایی خودروهای اسپرت و تیونینگ شده در بوستان ولایت ام وی ام ایکس 22 کراس‌اور موفق در بازار ایران پیش فروش سایپا تیبا با پیش پرداخت 14 میلیون تومانی راهکار یک عضو کمیسیون صنایع مجلس برای کاستن از التهابات بازار خودرو نگاهی به قیمت ام جی GS در بازار - جدول قیمت کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار تهران - جدول بیسو هم مشمول ممنوعیت واردات خودرو می شود؟ جلوگیری از ورشکستگی خودروسازان با پرداخت تسهیلات ۳۰ هزار میلیاردی قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت سایپا با پراید 35 میلیونی ضرر می‌کند! هزینه سنگین استفاده از خودروهای شخصی در مقایسه با تاکسی های اینترنتی نمایش نمونه واقعی -بامبلبی- در نمایشگاه لس آنجلس - تریلر فیلم چالش خودرو در جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین
پیشین