نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
دکمه

دکمه اگزوز اسپرت آپشن خاص در خودرو

۱۳۹۷-۰۱-۲۳ / ۱۰:۱۰

با یک دکمه می‌توان صدای سیستم اگزوز خودرویتان را تغییر دهید. تکنولوژی که چند سالی است برروی برخی از خودروها مشاهده می‌شود.

پورشه مازراتی جگوار با اضافه کردن یک دکمه در بخش کنسول میانی خودروهایشان توانسته‌اند حس و حال رانندگی را تغییر دهند. این دکمه که به نوعی یک آپشن در خودرو محسوب می‌شود طرفداران زیادی دارد. درحالت استاندارد شما صدای بسیار معمولی و ساده از اگزوزهای خودرویتان خواهید شنید. صدایی که شاید چندان برایتان هیجان انگیز و دلنواز نیست. اما وجود دکمه اگزوز اسپرت باعث شده تا رانندگی با خودرو لذت بخش‌تر شود. شما فقط کافی است که دکمه مورد نظر را فعال کنید.

که در بسیاری از خودروهای نظیر پورشه این دکمه در وسط کنسول میانی و پایین‌تر از اهرم جعبه دنده تعبیه شده است. در خودروهایی نظیر مازراتی نیز این دکمه در بخش کنسول میانی و نوار کنار صفحه نمایش قرار دارد. دکمه ای که عبارت Sport برروی آن حک شده است.دکمه اگزوز اسپرت باعث می‌شود صدای طنین انداز و دلنشین‌تری از خودرو شنیده شود. با فعال سازی این دکمه موتور میزان اندکی بنزین را با تاخیر به چرخه احتراق وارد چرخه احتراق می‌کند.

همچنین سوپاپ در این مواقع اگزوز را باز نگه می‌دارد تا در زمان کم کردن سرعت صدایی با فرکانس کم ایجاد شود. در برخی مواقع نیز آتش از اگزوز خارج می‌شود که البته نوع بنزین مصرفی نیز بسیار مورد اهمیت است. همچنین برای انکه بتوانید آتش از اگزوز خودرو خارج کنید باید کمی هم در بخش سیستم اگزوز دستکاری و تغییراتی انجام دهید.

منبع: رکاب
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=56541


آخرین اخبار

وقتی سادگی زیبا نیست رونمایی از مرسدس بنز A کلاس سدانقدرت نمایی BYD در پکن معرفی نسل دوم شاسی بلند 500 اسب بخاری Tang و سدان برقی Qin Proهمه آنچه باید از خط ۷ مترو بدانیم هیوندای i20 اکتیو معرفی شد نسخه‌ی سدان از مرسدس بنز A کلاس معرفی شد باشگاه فوتبال آرسنال با BYD- قرارداد بست جنجال فرمان، در خودروی فرمول یک سباستین فتل سوپرلوکس مفهومی ولوو S90 امبینس رونمایی شد آلفا رومئو 4C با تیونینگ پوگیا ریسینگ معرفی شد خودروهای وارداتی نباید مستعمل باشند در تعیین قیمت بنزین، راه را اشتباه رفته‌ایم ثبت‌نام اینترنتی برای بازدید از نمایشگاه اتومکانیکای دوبی آزادسازی بازار خودروی چین ممنوعیت پیش‌فروش از سوی غیرمجازها کاهش تعرفه واردات خودرو بازار را آرام می‌کند؟ سدان اسپرت چری، با فناوری آینده شنبه فروش هاوال H۲ آغاز می شود جدیدترین شرایط فروش هیوندای اکسنت با تخفیف ویژه اعلام شد آغاز طرح ویژه فروش ون ایویکو بررسی عملکرد غرفه گذاران در اتومکانیکای دوبی ۲۰۱۷
پیشین