نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
داوری:

داوری: حضور تیم ملی کوبا در ایران منتفی نیست اما به زمان دیگری موکول شد

۱۳۹۶-۰۵-۲۰ / ۱۰:۳۸

سرپرست فدراسیون بوکس با تاکید بر اینکه حضور تیم ملی کوبا در ایران منتفی نشده است از تغییر زمان اردوی مشترک تیم‌های ملی ایران و کوبا خبر داد.

افشین داوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی تسنیم ، در خصوص منتفی شدن حضور تیم ملی بوکس کوبا در ایران اظهار داشت: در جلسه روز چهارشنبه عدم حضور تیم ملی بوکس کوبا در این مقطع زمانی در ایران قطعی شد و به زمان دیگری انتقال یافت. فدراسیون بوکس در حال حاضر  از لحاظ منابع مالی با چالش روبه‌رو است و تیم ملی نیز از لحاظ فنی تا سال آینده و بازی‌های آسیایی هیچ مسابقه رسمی ندارد. تمرین و اردوی مشترک با تیم کوبا ارزشمند است اما مشروط بر آنکه پشت آن نیز هدف و برنامه‌ریزی وجود داشته باشد. با توجه به منابعی که به زحمت به دست می‌آید باید برای هر برنامه‌ای که داریم هدفی وجود داشته باشد.

سرپرست فدراسیون بوکس تاکید کرد: با مشورت با پیشکسوتان این رشته به این نتیجه رسیدیم که حضور تیم ملی کوبا در تهران را در فاصله دو یا سه ماه مانده به بازی‌های آسیایی و در اواخر امسال داشته باشیم تا اثرات مطلوب‌تری نیز برای ما داشته باشد.با محاسبه هزینه بلیط کوبا به تهران و سپس از تهران به  آلمان و همچنین هزینه اقامت آنها به رقم قابل توجهی رسیدیم که در صورت هدف‌گذاری مسابقه‌ای قطعا ارزش آن را داشت اما در این مقطع با توجه به عدم وجود مسابقه رسمی برای تیم ملی فایده‌ آنچنانی نخواهد داشت.

داوری تصریح کرد: باید اعتباراتی که با خون و دل به دست می‌آید به بهترین نحو استفاده شود و قطعا بعد از بهمن‌ماه نیز برای تیم ملی هزینه‌، اعزام و حتی اردوی مشترک داخلی خواهیم داشت. بوکسور ما باید با قهرمانان بزرگ وارد رینگ شود تا تجربیات مناسبی به دست بیاورد و نتیجه آن را در بازی‌های آسیایی دریافت کند. باید ابتدا منابعی که به دست می‌آوریم را در داخل اردو تزریق کنیم تا ملی‌پوشان ما از لحاظ تغذیه‌ای، اردویی و حتی شخصی به نرم مناسبی دست پیدا کنند. ما به دنبال پز دادن با حضور تیم کوبا نبودیم و به دنبال این هستیم هر هزینه‌ای همراه با بهره برداری باشد.

وی در خصوص مخالفت وزارت ورزش و جوانان با حضور تیم کوبا گفت: نگاه وزارت ورزش نیز فنی است. شورای برون مرزی نیز به همین دلیل تشکیل شده تا در خصوص اعزام یا حضور تیم‌ها تصمیم گیری انجام بدهد. اگر در مقطعی با حضور کوبا موافقت شده بود به این دلیل بود که احتمال می‌دادیم دو یا سه نماینده در مسابقات قهرمانی جهان خواهیم داشت که این اتفاق حاصل نشده است. در اسفند ماه سال گذشته بر این مبنا با این حضور موافقت شده بود اما در حال حاضر در مسابقات قهرمانی جهان آلمان نماینده‌ای نداریم. شاید برخی سخت‌گیرانه با این تصمیم برخورد کنند اما این تصمیم به نفع مملکت، بوکسور تیم ملی و بیت المال است. بهتر است در حال حاضر منابع مالی را ابتدا برای بازیکنان خرج کنیم تا آنها به شرایط آرمانی برسند و بعد در زمان مناسب برای آماده سازی اقدام کنیم.

سرپرست فدراسیون بوکس خاطرنشان کرد: ما حضور کوبا در ایران را کنسل نکردیم و از آنها خواهش کردیم با توجه به اینکه ما نماینده‌ای در مسابقات جهانی نداریم زمان اردوی مشترک را  به بهمن‌ماه منتقل کنیم تا هر دو تیم از این اردو بهره‌مند شوند. این تصمیم را با معاون قهرمانی وزارت ورزش نیز هماهنگ کردیم و از طریق امور بین‌المللی فدراسیون نامه‌نگاری آن را انجام دادیم و اینطور نبود که یک تصمیم خودجوش و فقط با نظر شخصی من باشد. به تصمیم تمام مسئولان قبلی احترام می‌گذارم و پیش‌بینی آنها نیز جهت حضور کوبا در آستانه مسابقات جهانی در تهران خوب بوده است اما حادثه تمام برنامه‌ها را برهم ریخت و در حال حاضر ما بوکسوری برای حضور در مسابقات جهانی نداریم.

داوری در خصوص برنامه فدراسیون برای انتقال اردوهایی تیم ملی به مجموعه ورزشی انقلاب گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک داشتم و ایشان وقت زیادی گذاشتند و تمام گزارشات ما را شنیدند. کادرفنی ما در مجموعه فدراسیون در سال جدید زحمات زیادی را با وجود تمام کمبودها کشیده است و نیاز است دیگر از امروز به بعد قهرمانان ملی ما شرایط اردویی بهتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: به دنبال این هستم به زودی جلسه‌ای نیز با رئیس کمیته ملی المپیک داشته باشم و خیلی پیگیر هستم تا مسائل ابتدایی از قبیل حق ایاب و ذهاب و حقوق روزانه را برای ملی‌پوشان فراهم کنم. ما در این مسائل ابتدایی دچار مشکل هستیم و وظیفه من این است در ابتدا این مشکلات را برطرف کنم و بعد برای برنامه‌های فنی تیم ملی برنامه‌ریزی داشته باشم. منابع ما در بوکس کم نیست و اگر آنها را درست مدیریت کنیم طبیعتا نتیجه مطلوب می‌گیریم. من در دیدار با ملی‌پوشان بوکس در خصوص اقداماتمان با آنها صحبت کردم تا آنها نیز از برنامه‌های فدراسیون مطلع شوند و در جریان تفکرات و اقدامات ما قرار بگیرند. سعی می‌کنم بوکسورها و جامعه بوکس را به حقوقشان برای رسیدن به خوشرنگ‌ترین مدال بازی‌های آسیایی برسانیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=17080


آخرین اخبار

خرید قالپاق چقدر آب می خورد؟ معرفی سریع‌ترین خودروی مک‌لارن تا چند ماه آینده استرالیا با صنعت خودروسازی خداحافظی کرد نگرش جدید در توسعه بازارهای صادراتی ایران خودرو تولید چند سواری متوقف شد نظارت هوشمند راه مقابله با صدور بیمه نامه جعلی عوامل کند شدن روند نوسازی ناوگان کامیون‌ها افزایش استانداردهای خودرو بدون توجه به وضعیت اقتصادی به شکست می‌انجامد لیست قیمت Porsche های موجود در بازار ترکیه خسارات رانندگان ایرانی را پرداخت می‌کند عکس خودروی خودران اپل منتشر شد مسیر فرعی تحقق «صادرات ۳۰ درصدی» شائبه تغییر ۱۸۰ درجه‌ای در سیاست گذاری واردات تولید محور دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو آغاز شد نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی مونتاژ خودروهای برقی پژو سیتروئن تنها امید برای تحول صنعت خودروسازی ایران320 میلیون تومان حراج ب ام و سری سه صفر کیلومتر مدل 1985رونمایی پورشه از نسخه 718 GTS با ۳۶۵ اسب بخار قدرت استفاده از هاوربایک به شکل عقرب در پلیس دبی رونمایی تویوتا از دو طرح مفهومی برای نمایشگاه خودروی توکیو
پیشین