نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
داوری:

داوری: حضور تیم ملی کوبا در ایران منتفی نیست اما به زمان دیگری موکول شد

۱۳۹۶-۰۵-۲۰ / ۱۰:۳۸

سرپرست فدراسیون بوکس با تاکید بر اینکه حضور تیم ملی کوبا در ایران منتفی نشده است از تغییر زمان اردوی مشترک تیم‌های ملی ایران و کوبا خبر داد.

افشین داوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی تسنیم ، در خصوص منتفی شدن حضور تیم ملی بوکس کوبا در ایران اظهار داشت: در جلسه روز چهارشنبه عدم حضور تیم ملی بوکس کوبا در این مقطع زمانی در ایران قطعی شد و به زمان دیگری انتقال یافت. فدراسیون بوکس در حال حاضر  از لحاظ منابع مالی با چالش روبه‌رو است و تیم ملی نیز از لحاظ فنی تا سال آینده و بازی‌های آسیایی هیچ مسابقه رسمی ندارد. تمرین و اردوی مشترک با تیم کوبا ارزشمند است اما مشروط بر آنکه پشت آن نیز هدف و برنامه‌ریزی وجود داشته باشد. با توجه به منابعی که به زحمت به دست می‌آید باید برای هر برنامه‌ای که داریم هدفی وجود داشته باشد.

سرپرست فدراسیون بوکس تاکید کرد: با مشورت با پیشکسوتان این رشته به این نتیجه رسیدیم که حضور تیم ملی کوبا در تهران را در فاصله دو یا سه ماه مانده به بازی‌های آسیایی و در اواخر امسال داشته باشیم تا اثرات مطلوب‌تری نیز برای ما داشته باشد.با محاسبه هزینه بلیط کوبا به تهران و سپس از تهران به  آلمان و همچنین هزینه اقامت آنها به رقم قابل توجهی رسیدیم که در صورت هدف‌گذاری مسابقه‌ای قطعا ارزش آن را داشت اما در این مقطع با توجه به عدم وجود مسابقه رسمی برای تیم ملی فایده‌ آنچنانی نخواهد داشت.

داوری تصریح کرد: باید اعتباراتی که با خون و دل به دست می‌آید به بهترین نحو استفاده شود و قطعا بعد از بهمن‌ماه نیز برای تیم ملی هزینه‌، اعزام و حتی اردوی مشترک داخلی خواهیم داشت. بوکسور ما باید با قهرمانان بزرگ وارد رینگ شود تا تجربیات مناسبی به دست بیاورد و نتیجه آن را در بازی‌های آسیایی دریافت کند. باید ابتدا منابعی که به دست می‌آوریم را در داخل اردو تزریق کنیم تا ملی‌پوشان ما از لحاظ تغذیه‌ای، اردویی و حتی شخصی به نرم مناسبی دست پیدا کنند. ما به دنبال پز دادن با حضور تیم کوبا نبودیم و به دنبال این هستیم هر هزینه‌ای همراه با بهره برداری باشد.

وی در خصوص مخالفت وزارت ورزش و جوانان با حضور تیم کوبا گفت: نگاه وزارت ورزش نیز فنی است. شورای برون مرزی نیز به همین دلیل تشکیل شده تا در خصوص اعزام یا حضور تیم‌ها تصمیم گیری انجام بدهد. اگر در مقطعی با حضور کوبا موافقت شده بود به این دلیل بود که احتمال می‌دادیم دو یا سه نماینده در مسابقات قهرمانی جهان خواهیم داشت که این اتفاق حاصل نشده است. در اسفند ماه سال گذشته بر این مبنا با این حضور موافقت شده بود اما در حال حاضر در مسابقات قهرمانی جهان آلمان نماینده‌ای نداریم. شاید برخی سخت‌گیرانه با این تصمیم برخورد کنند اما این تصمیم به نفع مملکت، بوکسور تیم ملی و بیت المال است. بهتر است در حال حاضر منابع مالی را ابتدا برای بازیکنان خرج کنیم تا آنها به شرایط آرمانی برسند و بعد در زمان مناسب برای آماده سازی اقدام کنیم.

سرپرست فدراسیون بوکس خاطرنشان کرد: ما حضور کوبا در ایران را کنسل نکردیم و از آنها خواهش کردیم با توجه به اینکه ما نماینده‌ای در مسابقات جهانی نداریم زمان اردوی مشترک را  به بهمن‌ماه منتقل کنیم تا هر دو تیم از این اردو بهره‌مند شوند. این تصمیم را با معاون قهرمانی وزارت ورزش نیز هماهنگ کردیم و از طریق امور بین‌المللی فدراسیون نامه‌نگاری آن را انجام دادیم و اینطور نبود که یک تصمیم خودجوش و فقط با نظر شخصی من باشد. به تصمیم تمام مسئولان قبلی احترام می‌گذارم و پیش‌بینی آنها نیز جهت حضور کوبا در آستانه مسابقات جهانی در تهران خوب بوده است اما حادثه تمام برنامه‌ها را برهم ریخت و در حال حاضر ما بوکسوری برای حضور در مسابقات جهانی نداریم.

داوری در خصوص برنامه فدراسیون برای انتقال اردوهایی تیم ملی به مجموعه ورزشی انقلاب گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک داشتم و ایشان وقت زیادی گذاشتند و تمام گزارشات ما را شنیدند. کادرفنی ما در مجموعه فدراسیون در سال جدید زحمات زیادی را با وجود تمام کمبودها کشیده است و نیاز است دیگر از امروز به بعد قهرمانان ملی ما شرایط اردویی بهتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: به دنبال این هستم به زودی جلسه‌ای نیز با رئیس کمیته ملی المپیک داشته باشم و خیلی پیگیر هستم تا مسائل ابتدایی از قبیل حق ایاب و ذهاب و حقوق روزانه را برای ملی‌پوشان فراهم کنم. ما در این مسائل ابتدایی دچار مشکل هستیم و وظیفه من این است در ابتدا این مشکلات را برطرف کنم و بعد برای برنامه‌های فنی تیم ملی برنامه‌ریزی داشته باشم. منابع ما در بوکس کم نیست و اگر آنها را درست مدیریت کنیم طبیعتا نتیجه مطلوب می‌گیریم. من در دیدار با ملی‌پوشان بوکس در خصوص اقداماتمان با آنها صحبت کردم تا آنها نیز از برنامه‌های فدراسیون مطلع شوند و در جریان تفکرات و اقدامات ما قرار بگیرند. سعی می‌کنم بوکسورها و جامعه بوکس را به حقوقشان برای رسیدن به خوشرنگ‌ترین مدال بازی‌های آسیایی برسانیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=17080


آخرین اخبار

مک‌لارن تمام خودروهای مدل ۷۲۰S خود را پیش فروش کردمعرفی خودروی برقی با ظاهر کلاسیک - تصاویررشد تولید خودروهای برقی چالشی برای کاهش تقاضای نفت باحال‌ترین اسباب‌بازی بچه‌ها توسط مک‌لارن ساخته شد قدر قطره قطره‌شو بــدون جک S۵ دنده‌ای را با اقساط ۳۶ ماهه بخرید آغاز تحویل کشنده‌های شرکت سیبا موتور در طرح نوسازی ناوگان فرسوده سدان خانوادگی جدید بهمن‌موتور را بیش‌تر بشناسید غول فوتون در راه ایران پاشنه‌بلنـــد‌پوشان مقصر ردیف اول ریزش خودرویی‌ها در هفته‌های اخیر تردید مدیران فراری در مورد ساخت نسل جدید مدل ارزان قیمت دینوگرد و خاک چری در نمایشگاه فرانکفورت معرفی یک کراس اوور جدید برای عرضه در بازار اروپاتلفیق دو اسطوره نتیجه استفاده از موتور V8 سوزوکی هایابوسا روی شاسی لوتوس [تماشا کنید]تاثیر مخرب سیستم های هدایت الکترونیک بر روی مهارت رانندگی انسان ها انفجار گاز پیک نیک در داخل کیا سورنتو! پژو 508 هفته بعد توسط ایران خودرو پیش فروش می شود افتتاح نمایشگاه مرکزی شماره 2 رامک خودرو در تهران القبرُ أَوّلُ مَنزلٍ مِن مَنازلِ الآخرةِ.سودآوری بی سابقه شاسی‌بلندها برای نیسان
پیشین