نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
تفاوت

تفاوت سانروف و سقف پانوراما

۱۳۹۷-۰۱-۲۶ / ۱۰:۵۱

سانروف آپشن جدیدی نیست. اما در خودروهای معمولی وجود ندارد. در برخی از خودروها هم به عنوان آپشن از آن استفاده می‌شود که بسفارش مشتری برروی خودرو نصب می‌شود.

در خودروهای لوکس بخصوص سدان و شاسی بلند نیز به عنوان یک آپشن استاندارد استفاده می‌شود. سانروف یک سقف شیشه‌ای است که یک سوم از سقف خودرو را دربر گرفته. سانروف در برخی از خودروهای ارزان قیمت نیز به عنوان یک آپشن استفاده می شود. سانروف به دو صورت دستی و برقی وجود دارد که البته نوع دستی آن دیگر منسوخ شده است. وجود سانروف در خودرو باعث می‌شود تا سرنشینان از هوا و نور بیرون نیز بهرمند شوند. به همین خاطر سانروف مورد استقبال بسیار از مردم واقع شده است. سانروف نیز مدل‌های مختلفی دارد که دارای جنس شیشه پارچه و فلزی هستند.سقف پانوراما یکی از بهترین تجهیزات رفاهی در خودروها است. سقف پانوراما به صورت شیشه است. این آپشن برخلاف سانروف که بخشی از سقف خودرو را دربرمی‌گیرد کل سقف را شامل می‌شود. سقف پانوراما هم به صورت یک تکه و هم به صورت دو تکه ساخته می‌شود. از ویژگی سقف پانوراما می‌توان به دید کامل برای تمامی سرنشینان جلو و عقب اشاره کرد. با بازکردن تمام این سقف نور بسیار زیادی در روز وارد کابین می‌شود. در برخی از مدل‌های سقف پانوراما این امکان وجود دارد که بخش جلویی نیز همانند سانروف باز و بسته شود. به طور متوسط حدود 60 درصد از انرژی خورشید در صورت باز بودن کامل لایه‌ی پارچه‌ای سقف پاناروما به داخل کابین نفوذ می‌کند. همچنین به خاطر وجود لایه‌های محافظی مختلف سقف پانوراما نیز مانع از ورود 100درصدی اشعه UV به داخل کابین می‌شود.

این موارد به نوعی تفاوت میان سانروف و پانوراما را بیان می‌کند. البته در سانروف نیز از این لایه‌های محافظ برای جلوگیری از ورود اشعه UV نیز استفاده می‌شود. سقف پاناروما و سانروف دارای جنس مقاومی هستند که در صورت چپ شدن خودرو آسیبی به سرنشینان وارد نشود.

منبع: رکاب
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=56961


آخرین اخبار

وقتی سادگی زیبا نیست رونمایی از مرسدس بنز A کلاس سدانقدرت نمایی BYD در پکن معرفی نسل دوم شاسی بلند 500 اسب بخاری Tang و سدان برقی Qin Proهمه آنچه باید از خط ۷ مترو بدانیم هیوندای i20 اکتیو معرفی شد نسخه‌ی سدان از مرسدس بنز A کلاس معرفی شد باشگاه فوتبال آرسنال با BYD- قرارداد بست جنجال فرمان، در خودروی فرمول یک سباستین فتل سوپرلوکس مفهومی ولوو S90 امبینس رونمایی شد آلفا رومئو 4C با تیونینگ پوگیا ریسینگ معرفی شد خودروهای وارداتی نباید مستعمل باشند در تعیین قیمت بنزین، راه را اشتباه رفته‌ایم ثبت‌نام اینترنتی برای بازدید از نمایشگاه اتومکانیکای دوبی آزادسازی بازار خودروی چین ممنوعیت پیش‌فروش از سوی غیرمجازها کاهش تعرفه واردات خودرو بازار را آرام می‌کند؟ سدان اسپرت چری، با فناوری آینده شنبه فروش هاوال H۲ آغاز می شود جدیدترین شرایط فروش هیوندای اکسنت با تخفیف ویژه اعلام شد آغاز طرح ویژه فروش ون ایویکو بررسی عملکرد غرفه گذاران در اتومکانیکای دوبی ۲۰۱۷
پیشین