نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
تسلا

تسلا به رکورد تولید ۳۰۰ هزار خودرو در سال رسید

۱۳۹۶-۱۲-۰۴ / ۱۰:۲۷

تسلا به‌طور غیر رسمی تأیید کرده که به رکورد تولید ۳۰۰ هزار خودروی برقی در سال رسیده است؛ این موفقیت در طی یک برنامه چند ساله بدست آمده که از سال ۲۰۱۲ اجرایی شد.

تسلا به‌طور غیر رسمی تأیید کرده که به میزان تولید ۳۰۰ هزار خودروی برقی در سال رسیده است.

ممکن است تسلا (Tesla)‌ شناخته‌شده‌ترین سازنده خودروی الکتریکی باشد؛ اما هنوز هم تولید بالایی ندارد. اما این موضوع در آینده‌ی نزدیک تغییر خواهد کرد؛ به‌خصوص در شرایطی که تولید تسلا مدل 3 به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

خودروساز سیلیکون ولی به‌طور تصادفی تأیید کرده که از نقطه عطف تولید ۳۰۰ هزار خودرو در سال جلوتر است. این یکی از اهداف متعددی محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۲ برای سرعت بخشیدن به رشد در زمینه‌های مختلف تعیین شده بود.

در پایان سال ۲۰۱۷، تسلا حدود ۲۸۹ هزار خودروی الکتریکی تولید کرد که در این میان، ۲۱۲,۸۲۱ دستگاه سهم تسلا مدل S بود. میزان تولید تسلا مدل X به ۷۱,۹۲۷ دستگاه خودرو رسید؛ درحالی‌که تنها ۲۴۵۰ دستگاه رودستر تسلا تولید شد. بنابراین تسلا فقط نیاز به تولید حدود ۱۱ هزار دستگاه خودرو برای رسیدن به اهداف خود دارد. در نظر داشته باشید که مطمئنا خودروهای الکتریکی بسیاری تا پایان ماه دسامبر تولید و تا به حال تحویل مشتریان داده شده‌اند. با این حال تسلا تیراژ خود را تا پایان سه‌ماهه‌ی آخر سال گزارش نمی‌دهد.

تسلا مدل S P100D

یکی از اهداف مهم در سیر رشد تسلا، تولید ۳۰۰ هزار خودروی برقی در سال است و گزارش اخیر سهام‌داران این شرکت نشان می‌دهد که از این هدف عبور کرده است. غیر از این یک مورد، تسلا به تمامی اهداف برنامه‌ریزی شده رسیده یا از آن‌ها عبور کرده است.

برای بهبود عملکرد شرکت، هیئت مدیره در سال ۲۰۱۲ اهدافی شامل ۱۰ بند مشخص کرد که با دست‌ یافتن به آن‌ها حداکثر سود نصیب سهام‌داران می‌شود. این اهداف به‌عنوان انگیزه‌ای برای عملکرد آینده طراحی شده است تا طی سال‌های آتی، تسلا برای رسیدن به آن تلاش کند. با وجود ریسک بالا و خطرات موجود، هیئت مدیره و ایلان ماسک با نظارت دقیق بر حسن اجرای برنامه، عنوان کردند که تسلا توانسته است به نقطه عطفی در تولید خودرو و افزایش سرمایه دست یابد. 

ایلان ماسک

تسلا قصد داشت که با اجرایی کردن تک‌تک اهداف، سرمایه خود را در بازار بورس به میزان ۴۰ میلیارد دلار افزایش دهد. در نتیجه عملکرد عالی تسلا، سرمایه تسلا از ۳.۲ میلیارد دلار طی چند سال به ۴۳.۲ میلیارد دلار رسید و تمام ۱۰ نقطه عطف مشخص‌‌شده دست‌یافتنی شدند. 

۱۰ نقطه عطف برای اجرایی کردن بهبود عملکرد تسلا عبارتند از:

تکمیل موفقیت‌آمیز نمونه اولیه از مدل X آلفا

اتمام موفقیت‌آمیز نمونه اولیه مدل X بتا

تکمیل اولین خودروی الکتریکی تولیدی تسلا مدل X

تکمیل موفقیت‌آمیز نمونه اولیه مدل آلفا 3

تکمیل موفقیت‌آمیز نمونه اولیه مدل 3 بتا

تکمیل اولین خودروی تولیدی تسلا مدل 3

حاشیه ناخالص ۳۰ درصدی یا بیشتر برای چهار فصل متوالی

تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی

تولید ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی

تولید ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی

این گزارش نشان می‌دهد که تنها نقطه عطف عملیاتی که هنوز به دست نیامده، «حاشیه ناخالص ۳۰ درصدی یا بیشتر برای چهار فصل متوالی» است. از نظر شرایط بازار، همه‌ی ۱۰ مورد برنامه‌ریزی شده در شرایط رضایت‌مندی قرار گرفته‌اند.

منبع: زومیت
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=48982


آخرین اخبار

برقی کردنBRT، کم هزینه‌تر از تراموا است تکاپو برای عقبگرد قیمت خودرو در ایران آخرین وضعیت قرارداد ولغدر با ایران خودرو دیزل کسی قدرت مالی برای احتکار قطعات یدکی خودرو ندارد تولید ۴ سواری متوقف شد جذابیت تاکسی‌های اینترنتی در روسیه همزمان با جام جهانی قیمت انواع محصولات سایپا ۲ تیر۹۷ قیمت انواع محصولات ایران خودرو ۲ تیر۹۷ پیش بینی فاز جدید افزایش قیمت وارداتی ها با ارز صادراتی شورولت بلیزر 2019 رونمایی شد ۲۵ درصد مالیات بر موتورسیکلت‌های امریکایی اولین پاسخ اروپا به ترامپ شرکت خودروسازی تویوتا به تبعیت از آمریکا ایران را تحریم کرد شرایط فروش محصولات ایران خودرو در تیر 97 با قیمت قطعی شرایط فروش خودروهای لیفان ایکس 50 و ایکس 60 در تیر 97 اعلام شد بازگشت پرفروش ترین سدان بازار آمریکا به قاره سبز تویوتا کمری هیبریدی به جنگ فولکس واگن می رود معرفی تیونرهایی که بعدها به خودروسازی مستقل بدل شدند‌ آشنایی با خودروهای مفهومی پرنده شرایط فروش اقساطی لیفان X۶۰ تیرماه اعلام شد اصلاحیه-مرحله جدید فروش محصولات ایران خودرو با قیمت قطعی افت قیمت رنو ساندرو در بازار آزاد تا چه حد بوده است؟
پیشین