نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv
تاریخچه

تاریخچه سقف شیشه‌ای در خودورهای کروک

۱۳۹۷-۰۱-۲۴ / ۱۱:۰۷

سقف پانوراما و سانروف از جمله آپشن‌هایی هستند که در برخی خودروها استفاده می‌شود.

البته سانروف به نوعی فراگیر شده و بسیاری از شرکت‌های خودروسازی آن را به نوعی از امکانات استاندارد خودرو حساب می‌کنند. در این بین مرسدس‌بنز که در نوآوری و تکنولوژی همیشه یک گام از دیگر رقبای خود جلوتر است از آپشن Magic Sky Control در دو محصول خود استفاده کرده است. تکنولوژی که فعلا در اختیار مرسدس‌بنز است.آپشن Magic Sky Control در خودروهای کروک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خودروهایی که دارای سقف فلزی جمع شونده است. این آپشن به نوعی یک سانروف به حساب می‌آید اما ثابت است. مرسدس‌بنز که ابداع کننده این آپشن بوده از آن در نسخه‌های SLK وSL نیز استفاده کرده است.همچنین در نسخه کوپه S کلاس نیز از این شیشه استفاده کرده. شرکت سازنده این سانروف ریسرچ فرانتیر است. اصلی ترین ویژگی این سیستم شفافیت سقف است ضمن آنکه در خودروی SL و SLK کروک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شما با سیستم کنترل آسمان جادویی یا همان Magic Sky Control تنها با یک دکمه می‌توانید سقف شیشه‌ خودرو را روشن و تاریک کنید. در این شیشه‌ هوشمند ذرات ریزی قرار دارد که باعث شفاف‌تر شدن شیشه سانروف می‌شود.

این شیشه‌ها از تکنولوژی SPD ساخته شده که محافظ خوبی برای جلوگیری از ورود اشعه مادون قرمز و ماورا بنفش به داخل کابین می‌باشند. وجود این لایه محافظتی باعث می‌شود تا در گرمای و سرما بیرون دما کابین تغییر پیدا نکند.

منبع: رکاب
http://www.izomorod.com/showcontent?naapi=56760


آخرین اخبار

وقتی سادگی زیبا نیست رونمایی از مرسدس بنز A کلاس سدانقدرت نمایی BYD در پکن معرفی نسل دوم شاسی بلند 500 اسب بخاری Tang و سدان برقی Qin Proهمه آنچه باید از خط ۷ مترو بدانیم هیوندای i20 اکتیو معرفی شد نسخه‌ی سدان از مرسدس بنز A کلاس معرفی شد باشگاه فوتبال آرسنال با BYD- قرارداد بست جنجال فرمان، در خودروی فرمول یک سباستین فتل سوپرلوکس مفهومی ولوو S90 امبینس رونمایی شد آلفا رومئو 4C با تیونینگ پوگیا ریسینگ معرفی شد خودروهای وارداتی نباید مستعمل باشند در تعیین قیمت بنزین، راه را اشتباه رفته‌ایم ثبت‌نام اینترنتی برای بازدید از نمایشگاه اتومکانیکای دوبی آزادسازی بازار خودروی چین ممنوعیت پیش‌فروش از سوی غیرمجازها کاهش تعرفه واردات خودرو بازار را آرام می‌کند؟ سدان اسپرت چری، با فناوری آینده شنبه فروش هاوال H۲ آغاز می شود جدیدترین شرایط فروش هیوندای اکسنت با تخفیف ویژه اعلام شد آغاز طرح ویژه فروش ون ایویکو بررسی عملکرد غرفه گذاران در اتومکانیکای دوبی ۲۰۱۷
پیشین