نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv

دیفرانسیل و میل گاردان خودروی عقب محرک

در یک خودرو محرک عقب، قدرت خروجی موتور بعد از عبور از جعبه دنده، توسط میل گاردان به پینیون، و کرانویل و هوزینگ پلوس ها و از آنجا به چرخ های محرک منتقل می گردد.

در اتصال میل گاردان به دیفرانسیل و جعبه دنده از مفصل های چهار شاخهٔ صلیبی و ساچمهٔ کروی استفاده می شود. در اینجا به بررسی هر کدام از آنها می پردازیم.

 

 

تصویر

 

دیفرانسیل و میل گاردان خودروی عقب محرک:

وجود ضربه در شروع حرکت خودرو یا ایجاد سر و صدا و لرزش در هنگام حرکت، نشان از وجود عیب در میل گاردان است. این عیوب ناشی از موارد زیر است:

- بالانس نبودن میل گاردان

- شل بودن پیچ های کوپلینگ ها

- وجود لقی بیش از حد در مفصل

- خارج از مرکز بودن محور میل گاردان

- تنظیم نبودن زاویهٔ میل گاردان، نسبت به جعبه دنده و دیفرانسیل.

در صورت وجود هر یک از عیب های ذکر شده مجموعهٔ میل گاردان باید از روی خودرو پیاده گردد.

 

بازرسی و تعمیر میل گاردان با مفصل چهار شاخۀ صلیبی:

بررسی میل گاردان شامل موارد زیر است:

1- کنترل بالانس بودن: بالانس نبودن میل گاردان سبب ایجاد لرزش بدنهٔ خودرو و ناراحتی سرنشینان خواهد شد. در دراز مدت نیز باعث شل شدن اتصالات، خصوصاً افزایش میزان لقی مفصل است و به بریدن میل گاردان می انجامد. پس از تست بالانس نبودن توسط دستگاه بالانس و مشخص نمودن محل وزنه ها، با اضافه کردن وزنه ها عمل بالانس انجام می گیرد.

 

2- کنترل زاویه: زاویهٔ محور میل گاردان با سطح افق دارای حد مجازی ست و زیاد بودن آن سبب کم شدن میزان درگیری هزار خاری با کشویی و احتمال بریدن مفصل به هنگام انتقال توان بالای موتور در زاویهٔ زیاد است. در زوایای کم، میل گاردان هنگام بالا آمدن مجموعهٔ اکسل (عبور خودرو از روی برآمدگی( تحت فشار قرار می گیرد و مجموعهٔ مفصل و بلبرینگ جعبه دنده آسیب می بیند. برای تنظیم زاویهٔ میل گاردان، خودرو را در یک سطح افقی قرار دهید و زاویهٔ آن را توسط یک تراز زاویه دار اندازه بگیرید. در صورت تنظیم نبودن با افزودن یا کاستن واشر زیِر پایهٔ جعبه دنده و یا با اضافه کردن واشر در زیر فنر های برگی، زاویهٔ آن را تنظیم کنید.

 

3- کنترل خارج ازمرکز بودن: در صورتی که هنگام تولید یا بعد از تعمیر، محور لولهٔ میل گاردان با محور فلانچ کوپلینگ در یک راستا نباشد ارتعاش در اثر نیروی گریز از مرکز ایجاد می شود. برای اندازه گیری میزان خارج از مرکز بودن، ساعت اندازه گیری را، عمود بر میل گاردان قرار دهید و عقربه را روی صفر تنظیم کنید. سپس میل گاردان را یک دور کامل بچرخانید. این کار را در دو نقطه از میل گاردان در نزدیکی فلانچ ها انجام دهید. میزان انحراف نباید بیش از 0.3 میلی متر باشد.

 

4- کنترل میزان لقی مفصل: برای کنترل و تست مقدار لقی میل گاردان، با یک دست فلانچ متصل شده به پینیون دیفرانسیل و با دست دیگر محور میل گاردان را بگیرید و با نیروی چرخشی دو دست، در خلاف جهت هم، مقدار لقی و با حرکت محور در امتداد خود، مقدار لقی محوری را بررسی کنید. لقی بیش از حد سبب تولید صدا و ضربه در شروع حرکت خواهد شد.

 

5- کنترل میزان تاب میل گاردان: قبل از اندازه گیری میزان تاب، باید خارج از مرکز بودن میل گاردان بررسی و رفع گردد. میزان تاب، نزدیک فلانچ ها حداقل است و حدوداً در وسط، حداکثر است. بنابراین توسط ساعت اندازه گیری (همانند روش اندازه گیری خارج از مرکز بودن) میزان تاب را در وسط میل گاردان اندازه بگیرید و با مقدار مجاز مقایسه کنید. در صورتی که از مقدار مجاز بیشتر باشد آن را تعویض کنید.

 

دستورالعمل پیاده کردن چهار شاخ گاردان:

- زمانی که لقی مفصل گاردان زیاد باشد و سبب ایجاد سرو صدا و لرزش در هنگام حرکت و ضربه در شروع حرکت شود، باید مجموعهٔ چهار شاخه تعویض گردد.

- ترمز دستی خودرو را بکشید و زیر دیفرانسیل جک بزنید، سپس پی چهای متصل کنندهٔ فلانچ میل گاردان به دیفرانسیل را باز کنید.

- میل گاردان را پیاده کنید و به گیره ببندید. با استفاده از خار جمع کن، خار فنری را از روی کاسهٔ ساچمه خارج کنید.

- برای در آوردن کاسه ها از داخل فلانچ آچار بوکسی را که قطر داخلی آن از قطر خارجی کاسه ساچمه بزرگ تر باشد، انتخاب می کنیم سپس آچار بوکسی را که قطر خارجی آن از قطر داخلی کاسه ساچمه کوچک تر باشد، انتخاب می کنیم .عدد بوکس را با دو شاخه در بین دو فک گیره قرار دهید و گیره را به آرامی ببندید تا یکی از کاسه ها در اثر نیروی بوکس به داخل بوکس بزرگ تر حرکت کند و جدا شود.

- اگر کاسه به طور کامل از داخل فلانچ بیرون نیامد توسط انبر قفلی آن را به آرامی حرکت دهید تا از محل خود جدا شود.

- چهار کاسه را به همین روش پیاده کنید. برای نصب چهار شاخهٔ جدید، داخل کاسه را به مقداری گریس آغشته کنید و چهار شاخ جدید را در بین دوشاخه قرار دهید .

- از دو طرف، کاسه ها را در روی صلیبی و داخل تکیه گاه خود قرار دهید.

- برای جا انداختن کاسه، دو شاخه را در بین دو فک گیره ببندید و به آرامی گیره را جمع کنید تا کاسه در محل خود قرار گیرد.

- برای دو کاسهٔ دیگر نیز به همین ترتیب عمل کنید.

 

نکته : قبل از نصب کاسه ها روی چهار شاخ، غلتک های سوزنی داخل کاسه را از لحاظ تعداد و لاستیک گردگیر غلتک ها را از نظر پارگی، بررسی نمایید.

- روی چهار شاخ سوراخی تعبیه شده است که محل اضافه کردن گریس به داخل کاسه ها از کانال های داخل چهار شاخ است. (گریس خور)

 

اضافه کردن نظر

در صورت مشاهده موارد زیر نظر شما منتشر نخواهد شد.
1. استفاده از کلمات و واژه های نا مانوس مغایر با شرع و عرف.
2. توهین به قومیت، ملیت و زبان های کشور.

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

نوین محتوا

آخرین اخبار

تمهیدات اتوبوسرانی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تشریح شدنیسان روگ اسپرت قیمت گذاری شدماجرای کمپین "نه به پلاک تاریخی" چیست؟آیا ورود شیطان بزرگ دوج به جاده‌های عمومی ممنوع است؟ماجرای حذف یک خودروسازشرایط فروش متفاوت خودرو های DS در سال ۹۶هدف‌ جدید چین برای فروش خودروزمزمه‎های ابرخودروی هیبریدی در بخش M بی ام ورونمایی فورد از خودروهای مخصوص خدمات ویژهARM از اولین پردازشگر سیگنال تصویری برای خودرو رونمایی کردپایان گیربکس های دستی و دوکلاچه نزدیک استجشن 100 سالگی مشتری وفادار لکسوس با نسخه‌ای ویژه از LSبررسی همه جانبه هیوندای ولستر توربو ۲۰۱۷تست و بررسی ام جی ZS محصول جدید ام جیمقایسه فولکس‌واگن تیگوان با هوندا CR-V و تویوتا راو 4مذاکرات بورگوارد با یک واردکننده برای عرضه محصولات خود در ایران آزمایش خودروهای ژاپنی و فرانسوی در ترکمن صحرا کادیلاک ساخت چین در راه آمریکااستفاده بهینه از تکنولوژی های خودران توسط تیم خودروی آمازونپورشه با 911 GT3 RS در رالی جهانی شرکت می‌کندکراس اوور مفهومی فولکس واگن در شانگهای رونمایی شداعلام قیمت خودروهای هیوندای و کیا در گمرکات کشورورود اولین لامبورگینی هوراکان به ایرانداستان کلاسیک هایی که یک شبه فرسوده شدند50 ساعت بوسه بر کیا اپتیما برای گرفتن جایزه!تعمیر خودرو در دوره گارانتی رایگان استافزایش سهم وارد‌کنندگان در بازار خودروچین، کلید ورود گروه psa به بازارهای جهانیآغاز بهره برداری از شرکت لنت پارسیان پیشرو تلاش برای افزایش قیمت بی‌نتیجه است مدل 939، طرحی برای پورشه‌ در آینده‌علت کم‌توانی صنعت خودرو در صادراتچرا قرارداد بنز و رنو نهایی نشد؟
بیشتر

اخبار گوناگون

گلکسی اس 8 پلاس محبوب‌تر از نسخه اصلی اس 8 سامسونگنسخه جدید گوگل مپس اینک جای پارک اتومبیلتان را ذخیره خواهد کردپایان فعالیت Zuk Mobile؛ زیر برند متعلق به لنوو186 میلیون دلار؛ پاداش شکست «ماریسا میر» در مدیریت یاهوبهبود عملکرد و تغییرات جزئی؛ نسخه پایدار 58 مرورگر کروم برای اندروید منتشر شدهشدار شدید به تکرار فجایع مشابه سیل شمال غرب کشورجنجال لبنی بین آمریکا و کانادا ترامپ مردم ما گستاخی کانادا را نسبت به آمریکا درک نمی کنندرشد 7 برابری سن درگندمزارهای خراسان شمالیقیمت گوشت قرمز همچنان بالاست/ درخواست نظارت جدیمقام مسئول: قیمت گوجه فرنگی بین 30 تا60 هزارریال است/ کاهش قیمت گوجه سبزتنها راه نجات دو ستاره سابق پرسپولیسفرصت استثنایی مشهدی‌ها برای سبقت استقلال رکورد پرسپولیس در آسیا را شکست!توضیح پپ درباره رابطه اش با مورینیوکاوه و طارمی بهترین های ایران در آسیاامروز؛ سفر لاریجانی به فارسدولت رکود را فراموش کرد باعث شد بیکاری تشدید بشودجهانگیری: مکمل روحانی‌ام/ برای پیشبرد اعتدال به میدان آمدمالقبس : ایران در پسا برجام در جذب نخبگان موفق عمل کرده استایران تجاوز جنگنده‌های ترکیه به سنجار را نقض حاکمیت ملی عراق خواندروسیه تروریستی بودن حزب الله را رد کردشوراها سواد محیط زیستی خود را به‌روز کنندآمادگی نیروهای خدمات شهری برای مقابله با سیل و طوفان‌های احتمالی تهرانمعلم ریاضی سنگدل بازداشت شد/ تنبیه کودک با خط کش آهنی!؟جاده چالوس روز جمعه یک‌طرفه خواهد شدافزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در دولت روحانی چطور انجام شد؟جابه جايی بيش از 61 ميليون و 290 هزار مسافر در دو سال اخیررونق بازار مسکن همانند سالهای ۸۹ تا ۹۱ امکان‌پذیر نیستبرقراری تماس صوتی تلگرام، به نفع منافع ملی نیستمیانگین سالانه افزایش خالص شاغلان، ۵۰۰ هزار نفراستمرار تورم تک‌رقمی در فروردین‌ماهدوربین دوگانه این موبایل 80 دلاری، قادر به ثبت تصاویری با افکت بوکه استموسس ویکیپدیا با راه اندازی وب سایت Wikitribune، به مقابله با اخبار کذب می رود
بیشتر

نمایندگی زمردیدک

نگهداری خودرو

موتور و مکانیک

سوخت و سیالات

سیستم تعلیق

آخرین‌ نقد‌ و‌ بررسی‌ها