نوین محتوا نوین محتوا
zomorodyadak-adv

سوخت و احتراق (بخش دوم)

مهم ترین سوخت در سوخت های جایگزین، متان یا گاز طبیعی فشرده، پروپان یا همان گاز نفتی مایع، الکل ها و هیدروژن می باشد. آلودگی مواد منتشر شده از احتراق این سوخت ها به مراتب کمتر از مقادیر مشابه برای بنزین و سوخت های دیزلی می باشد.

 

سوخت های دیزل:

سوخت دیزل مشتمل بر مخلوط هیدرو کربن های سبکی است که نقطه جوش آن ها بین°C ١٨٠ تا 360 °C بوده، چنان که دیده می شود این دما بیشتر از دمای متناظر برای مواد تشکیل دهنده بنزین است.

 

سوخت دیزل

 

تخمین زده شده است که بیشتر از 10000 ایزومر در سوختدیزل یافت می شود. همانند بنزین، سوخت های دیزل، مخلوطی از هیدرو کربن های پارافین، اولفین،نفتالین و آروماتیک است، اما ارتباط خواص آن ها با هم متفاوت است. وزن مولکولی سوخت دیزلبین 170 تا 200 متغیر است.

 

چگالی انرژی سوخت های دیزل % 8 بیشتر از سوخت های بنزینیمی باشد و قابلیت اشتعال پذیری کمتری دارند و به عنوان اولین سوخت جهت خودرو های سنگین به کاربرده شده اند.

 

کیفیت اشتعال سوخت دیزل با عدد ستان 1 سنجیده می شود. هر چه این عدد بالاتر باشد، سوخت راحت تر مشتعل می شود. عدد ستان متداول برای مصارف وسائط نقلیه بین 40 تا 55 می باشد.

 

سوخت های جایگزین:

مهم ترین سوخت در سوخت های جایگزین، متان یا گاز طبیعی فشرده، پروپان یا همان گاز نفتی مایع، الکل ها و هیدروژن می باشد. آلودگی مواد منتشر شده از احتراق این سوخت ها به مراتب کمتر از مقادیر مشابه برای بنزین و سوخت های دیزلی می باشد.

 

با توجه به مشکلات موجودی که در رابطه با نفت خام وجود دارد و با توجه به مسائل سیاسی، این سوخت ها می توانند به عنوان سوخت های جایگزین استفاده شوند. از سال 2000 میلادی متداول ترین سوخت برای مصرف وسائط نقلیه پس از گاز طبیعی و متانول، پروپان می باشد.

 

این نوع سوخت ها چه از لحاظ ملاحظات مهندسی و چه از لحاظ مسائل اقتصادی به طور وسیع در خودرو مورد استفاده قرار نگرفته اند.

 

هزینه این نوع سوخت ها به ازاء واحد انرژی تولیدی از سوخت دیزل و بنزین گران تر است. با توجه به چگالی انرژی پایین آن ها برای پیمایش برابر با خودرو های بنزینی به ذخیره حجم سوخت ذخیره بالاتری نیاز است.

 

این مسأله می تواند مخصوصاً برای ماشین های دوگانه سوز که قسمت قابل توجهی از فضای اتومبیل برای مخزن ذخیره سازی سوخت جایگزین استفاده می شود مضر و نامطلوب باشد. در سیستم گازسوز، فقدان سیستم توزیع و سوخ ترسانی نسبت به سیستم های متداول وجود دارد.

 

در سال های اخیر، سیستم جایگزین روی وسائط نقلیه ناوگانی مانند اتوبوس ها، کامیون ها و ون ها قرار گرفته است، استفاده از این نوع قوای محرکه در خودروهای مذکور موفقیت آمیز بوده است. ضریب نفوذ سوخت های جایگزین در بازار، در حال حاضر فقط بین 0.5 تا 1% است.

 

بنا به گزارش وب 4 و دلماس 5 در سال1990 ، تنها در ایالات متحده آمریکا، چهار میلیون خودرو با سوخت پروپان، سه میلیون خودرو با سوخت اتانول و حدود یک میلیون خودرو با سوخت گاز طبیعی وجود داشته است، این درحالی است که تعداد خودروهای بنزینی در آن زمان 150 میلیون بوده است.

 

موتورهای دیزلی یا بنزینی موجود را می توان به سادگی به حالت سیستم سوخت جایگزین تبدیل کرد. با این حال برای انجام چنین تغییراتی باید شرایط مختلفی مدنظر قرار گیرد. ماهیت متفاوت احتراق این نوع سوخت ها، مستلزم تغییر در سیستم انژکتور) پاشش سوخت (و زمان بندی احتراق است.

 

همچنین بسیاری از این سوخت ها و مخصوصاً انواع گازی آنها، خاصیت روان کاری کمی دارند و باعث افزایش سایش در اجزاء سیستم سوخ ترسانی مانند انژکتور ها و سوپاپ ها می شوند.

 

پروپان:

پروپان با فرمول (C3H8) یک هیدروکربن پارافینی اشباع شده است. وقتی که با بوتان (C4H10) یا اتان (C2H6) ترکیب می شود، گاز نفتی مایع را تشکیل می دهد. متداول ترین گاز مایع مخلوط P 92 می باشد.

این سوخت حاوی % 92 پروپان و % 8 بوتان است. در ایالات متحده، تقریباً نیمی از LPG از اجزاء سبک تر هیدروکربن ها که در طول پالایش نفت خام به دست می آیند و نیمی دیگر از اجزاء سنگین گاز طبیعی سر چاه نفت تولید می شود.

 

پروپان از دهه 1930 به عنوان سوخت خودرو ها مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1993 در جهان 4میلیون خودرو با این نوع سوخت وجود داشت که عمده آن ها در هلند، ایتالیا، آمریکا و کانادا قرار داشتند. در حال حاضر جایگاه های متعدد مخصوص سوخت پروپان وجود دارد.

 

برخی شرکت های خودرو سازی، خودرو هایی با این نوع سیستم سوخت رسانی از قبیل پیک آپ ها، کامیون و کامیونت ها تولید می کنند. همچنین کیت هایی برای تبدیل سیستم بنزینی به این نوع سوخت یا دوگانه سوز کردن خودرو ها وجود دارد.

 

در خودرو ها، پروپان به صورت مایع فشرده، تحت فشار بین 0.9 تا 1/4 MPa ذخیره می شود. وقتی که سیستم به طور صحیح عایق بندی شده باشد، انتشارات بخار آن تقریباً صفر است. تنظیم کننده فشار، میزان ورود پروپان به درون موتور را کنترل می کند. پروپان مایع در هنگام عبور از دریچه گاز به گاز تبدیل می شود.

 

پروپان گازی شکل از درون محفظه ورودی به راهگاه ورودی یا مستقیماً به درون سیلندر پاشیده می شود. پروپان دارای عدد اکتان 112 می باشد، لذا در هنگام استفاده های خودرویی معمولاً نسبت تراکم آن را افزایش می دهند.

 

ادامه مطلب در بخش بعدی . . .

 

اضافه کردن نظر

در صورت مشاهده موارد زیر نظر شما منتشر نخواهد شد.
1. استفاده از کلمات و واژه های نا مانوس مغایر با شرع و عرف.
2. توهین به قومیت، ملیت و زبان های کشور.

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

نوین محتوا

آخرین اخبار

فروش بیش از 10 میلیون خودروی هیبریدی توسط تویوتااز خرید هامر h۲ در حال حاضر اجتناب کنیدتبرئه شدن اوپل از اتهامات دستکاری میزان آلایندگی محصولاتشاستخدام دیزنی برای برنامه‌ی آموزشی پورشهشکایت چری از مرسدس بنز بر سر استفاده از برند تجاری خودروهای پاکاستون‌مارتین لاگوندا؛ کنکوردی در دنیای خودروتویوتا کرولا ۱۰۰۰ اسب بخاری در فرمولا دریفتساخت شاسی‌بلند 7 نفره سئات تایید شدتولید ام‌جی ۳۶۰ در تبریز شروع شدمالکان تسلا اهمیتی به مشکلات کیفیتی نمی‌دهنداولین تجربهٔ بررسی مرسدس AMG GT C رودسترلامبورگینی تقلبی در رکوردگیری پیست نوربرگ رینگ نپذیرفتفروش بنزهای تشریفاتی در مزایدهکمیاب ترین نوع مک‌لارن f۱ را بشناسیدتیونینگ پورشه 911 توربو اس کابریولت توسط ایدو کامپتیشنجیمز گلیکنهاوس خواستار یک مسابقه رکوردگیری در پیست نوربرگ‌رینگ استفراخوان مرسدس بنز برای یک میلیون خودرو در سراسر جهانچند سال طول می‌کشد تا یک دستگاه کونیگزگ تحویل داده شود؟تانک معروف خودروساز آمریکایی به حراج گذاشته می‌شود!سانگ یانگ رکستون ۲۰۱۸ با پیشرانه و چهره متفاوت رونمایی شدسرعت ۲۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت سوپراسپرت الکتریکی الکستراآئودی اسپرت به دنبال معرفی یک هایپرکار جدید استبی ام و قصد دارد ۴۰ مدل خودرو جدید تا سال ۲۰۱۹ معرفی کندخیز بی‌ام‌و برای معرفی ۴۰ مدل جدید تا سال ۲۰۱۹لامبورگینی: ما تقلبی در رکوردگیری پیست نوربرگ رینگ نکرده‌ایمتصویر گیگاپیکسلی از بنتلی فلایینگ اسپور در دبیدوری تویوتا از اندروید اتو و اپل کارپلیارائهٔ پکیج 1LE برای کامارو ZL1وقتی چری از مرسدس بنز به جرم کپی کاری شکایت میکنددو پتنت مزدا به تازگی در اینترنت دیده شدخودروهای گوگل استریت ویو حالا نشت متان را بو می‌کشندبرنامه گسترده پاناسونیک برای حضوری پررنگ در صنعت خودروسازیشتاب صفر تا ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت شیرون در ۱۶ ثانیه
بیشتر

اخبار گوناگون

مشخصات گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس در TENAAتصاویر و اطلاعات جدیدی از گوشی Xiaomi Mi 6 منتشر شدده درصد کاربران آیفون به گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس مهاجرت خواهند کردکورتانا در لاک اسکرین دستگاه های اندرویدی قرار گرفترهبران موفق هرگز این عبارات را به کار نمی‌برندتداوم جنگ و بحران در خاورمیانه و شمال آفریقا 30 میلیون گرسنه بر جا گذاشته استصادرات ۸۵۰ هزار تن لبنیات در سال ۹۵/ روس‌ها مشتری ثابت لبنیات ایرانی شدند13هزار حلقه چاه غیرمجاز در سال 1395 بسته شداروپا و خاورمیانه مقصد اصلی صدور گیاهان دارویی ایران استبازدید جهانگیری از چند مرکز کشاورزی و تولیدات صنعتی در رباط کریمقرمزهای سابق با لباس آبی آماده می‌شوندپیام تشکر کارلوس کی روش از علی داییسیدورف نشان شوالیه دریافت کردایکاردی: می خواهم برای همیشه در اینتر بمانمعلیرضا مقدید به ایران بازگشتفرار ۶۰ هزارنفر از کشور متحد رژیم صهیونیستیبازتاب گسترده نتایج سفر رئیس جمهوری کشورمان به مسکو در مطبوعات کویتمیشل عون: بیانیه محکوم کردن کافی نیست/ اتحادیه عرب جلوی خونریزی ها را بگیرداظهارات ضدایرانی «منصور هادی» در اجلاس سران عربرئیس مجلس درگذشت سردار اردستانی را تسلیت گفتحریق اتوبوس با 30 مسافر هتل‌های ارزان‌قیمت جایگزین مدارس برای اقامت گردشگرانبیش از 120هزار ماموریت تصادفی و غیر تصادفی اورژانس در طرح سلامت نوروزیهوای تهران پاک استپیوستن ابتکار به کمپین "نه به تصادفات جاده‌ای"روسیه بازاری جذاب برای تجار ایرانی/پیگیری تجارت آزاد با اوراسیارشد قیمت نفت در بازارهای جهانیپیگیری جدی طرح احیا و تخصیص حقابه محیط زیست در سال 96متعادل شدن قیمت مرغ/ برخورد با گران‌فروشانحذف شرکت زد تی ای از فهرست تحریم های آمریکافناوری جدید لای فای به سرعت 40 گیگابایت بر ثانیه رسیدسرانجام اپل واچ 3 از سیم کارت پشتیبانی خواهد کرداسنپ چت کسب درآمد ۳ میلیارد دلاری و پیشی گرفتن از یاهو و توییتر را پیش بینی کرد
بیشتر

نمایندگی زمردیدک

نگهداری خودرو

موتور و مکانیک

سوخت و سیالات

سیستم تعلیق

آخرین‌ نقد‌ و‌ بررسی‌ها